archive20 Qershor, 2019 - 23:34

Lajme

Aksident në Fushë-Kosovë, lëndohen disa persona

Një aksident zinxhiror ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Fushë-Kosovë. Klan Kosovë mëson se disa persona janë lënduar dhe të njëjtit dërguar për tretman mjekësor. Akoma nuk dihet për shkaqet që kanë çuar deri tek ky aksident. Shikone kronikën e më poshtme: https://youtu.be/3Lb204CTefQ...
Sporti

Gjermania e deklason Serbinë, gjashtë copa në kajmak

Skuadra e re e futbollit të Serbisë (U21) është shkatërruar nga Gjermania me rezultat 6-1, dhe kështu ka shuar ëndrrën për pjesëmarrjen në Euro 2019. Gjermanët shënuan tre gola në pjesën e parë përmes futbollistëve (Richter M. ‘16 dhe Waldschmidt G. ’30 dhe ’37), dhe tre të tjera në pjesën...
Lajme

Meterologët tregojnë deri kur do të zgjasë moti me shi

Moti me shi do të vazhdojë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë. Meterologët njoftojnë se ditëve në vijim parashihet mot më i nxehtë, por pasdite me reshje shiu dhe bubullima. Temperaturat maksimale do të jenë 32 gradë Celsius, ndërsa ato minimale 12 gradë. Parashikimi i detajuar: 21.06.2019...
Lajme

Albin Kurti shkon në xhami gjatë vizites së tij në Turqi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pasur takime të shumta gjatë kohës sa qëndroi në Turqi. Përpos takimeve politike, ai pati rastin të vizitojë edhe një institucion fetar. Në disa foto, të siguruara nga “Indeksonline”, ai shihet në njërën prej xhamive të Turqisë. Ndryshe, Kurti së bashku me disa...
Lajme

Arban Abrashi tronditë opinionin me këtë që zbulon për LDK’në

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kandidati për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, Arban Abrashi, ndërsa ka folur për rrahjet në këtë parti ka thënë se janë përfshira parti të tjera politike dhe se ka qenë një lëshim i organizatorëve. “Të gjitha faktet tregojnë se kanë qenë të...
1 2 3
Page 1 of 3