archive19 Qershor, 2019 - 17:08

Lajme

Kadri Veseli largon nga partia të gjithë zyrtarët me aktakuza

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në një konferencë për media ka dalë me disa vendime, për të cilat paralajmëroi në Konventën Festive të PDK-së ku u rikonfirmua si lider i partisë. Lideri i PDK-së në këtë konferencë ka folur për reformat e para që ka ndërmarrë si...
Lajme

Miliarderi arab interesohet për investime në Kosovë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka pritur sot në takim themeluesin e BM Holding, Muhamed Al Barwani, i cili ka shprehur interesim që të investojë në sektorin minerar të Kosovës. Al Barwani është një ndër 50 personat më të pasur në botën arabe dhe ka në pronësi shumë biznese...
Lajme

India pritet ta tejkalojë Kinën me popullësi

India besohet se do ta tejkalojë Kinën si vendin më të populluar në botë në më pak se një dekadë, sipas një raporti të ri të Kombeve të Bashkuara. Kina dhe India aktualisht përbëjnë rreth 37% të popullsisë globale prej rreth 7.7 miliardë. Popullësia në Kinë aktualisht është rreth 1.4...
Lajme

Aksidentohet kamioni në autostradë, mund të kishte pasojë të mëdha

Një vetaksident ka ndodhur para pak minutash në magjistralen Prishtinë-Pejë, përkatësisht te vendi i ashtuquajtur ‘Kroni i Mbretit’. Kalimtarët kanë dërguar pamje në redaksinë e Indeksonline, ku shihet se si një kamion është vetaksidentuar, duke u futur në shiritin që ndan rrugën. Deri më tani nuk dihet nëse ka të...
Lajme

Zeka: Veç sportisët po na e zbardhin fytyrën

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka në seancën e sotme parlamentare ka thënë se   kolegët e tij deputetë duhet ta përkrahin amandamentin që i ofron mbështetje sportit në Kosovës përmes sponzorizimit. Zeka ndër të tjera ka thënë se përmes këtij amandamenti nderohen sportistët dhe muzikantët e Kosovës, të cilët...
1 2 3 4
Page 3 of 4