archive19 Qershor, 2019 - 19:18

Lajme

Ky do të jetë moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

Moti në Kosovë sipas Prishtina Weather vazhdon edhe më tutje të jetë i paqëndrueshëm, me mundësi për shtrëngata me shi. Kurse në fundjavë parashihet të jetë më nxehtë, intervale më të gjata me diell. 19.06.2019 – Vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e fushave jostabile që shtihen mbi rajonin...
Lajme

Ambasadori Kosnett tregon pse amerikanët nuk investojnë në Kosovë

Ambasadori amerikan Philipp Kosnett ka mbajtur një fjalim me rastin e mbylljes së partnershipit të programit transformues të bursave për lidership. Kosnett ka vlerësuar të diplomuarit që kanë përfituar nga ky program. Gjithashtu Kosnett ka vlerësuar transformimin që ka parë në Kosovë që nga vizita e tij e fundit në...
Lajme

Kush do ta zëvendësoj Besim Beqajn?

Vetëm pak kohë pasi kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë publik vendimin për lirimin nga detyra e të gjithë zyrtarëve të saj, që kanë aktakuza, në opinion po përflitet edhe për emrin që do të mund ta zëvendësoj të shkarkuarin Besim Beqaj. Sipas burimeve të Gazetës Blic brenda PDK-së,...
Lajme

Presidenti Thaçi liron nga detyra këshilltarin serb, Branislav Nikolic

yra e Presidentit të Republikës së Kosovës ka konfirmuar se nuk ka pasur asnjë informacion paraprak dhe zyrtar nga institucionet e sigurisë në Kosovë për përfshirjen e mundshme të Branislav Nikolic në aktivitete të dyshimta, për të cilat është raportuar në media. Përkundër kësaj, Zyra e Presidentit në një komunikatë...
Fun

Foto qesharake: Përse nuk duhet t’u besoni rrjeteve sociale?

Në rrjetet sociale njerëzit shfaqin vetëm anën e bukur të jetës së tyre dhe ky nuk është një sekret. Por ndonjëherë ajo që shfaqet në rrjetet sociale është e gjitha një gënjeshtër, prandaj jo gjithçka që shihni aty duhet ta besoni, transmeton Class. Ndodh që pas atyre fotove perfekte të...
1 2 3 4
Page 2 of 4