archive19 Qershor, 2019 - 23:57

Lajme

Veseli: S’ka Samit të Parisit nëse nuk bashkohemi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se në tavolinën e bisedimeve me Serbinë, nuk do të pranonte asnjëherë që të flitej për Mitrovicën apo ndonjë pjesë të territorit të vendit. Ai ka pohuar se pozitë dhe opozitë duhet të bashkohen në tema të tilla. Kryetari i partisë më të...
Lajme

“S’lejojmë ikjen e rinisë kosovare, veprime konkrete dhe luftë të pakompromis korrupsionit e nepotizmit”

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me vizionin e PDK-së, duke luftuar pamëshirshëm korrupsionin dhe nepotizmin, për të ndaluar ikjen...
Lajme

Mjeku: Në cilin qytet të Kosovës nuk sheh asnjë lypës?

Shiu dhe breshëri i fundit shkaktoi shumë dëme në qytetin e Rahovecit, pasi la pas shumë dëme në bujqësi. Gjendja e krijuar së fundmi është bërë shkas që Bajram Mjeku, ish-zëdhënës i komunës së Prishtinës t’i kujton një fakt që thotë se e bën të ndjehet mirë. Ai përmes një...
Lajme

“​Ka ardhur koha që të respektohet ligji”

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka deklaruar se do të jenë gjithmonë në krah të fuqizimit të biznesit, por jo në mënyrë të jashtëligjshme. Kjo deklaratë e Jasharit vie, pas rrënimit të terasës së një biznesi në Skenderaj. Postimi Jasharit në Facebook: Ka ardhur koha që të respektohet ligji, pa...
Lajme

I moshuari shqiptar gjendet pa shenja jete në mes të rrugës

Një i moshuar është gjetur pa shenja jete në rrugë këtë pasdite. Ngjarja është shënuar në qytetin e Korçës. I moshuari, rreth 80 vjeç, është identifikuar si shtetasi Y.Muja. Policia dhe ambulanca kanë shkuar në vendngjarje. Nga të dhënat paraprake, mësohet se në trupin e të moshuarit nuk janë gjetur...
1 2 3 4
Page 1 of 4