archive18 Qershor, 2019 - 21:06

Sporti

Milot Rashica vjen me ‘foren’ më të fortë të vitit

Djaloshi vushtrrias, në fillim të këtyre pushimeve është parë shumë i relaksuar, duke komentuar me shaka në rrjetet sociale. Ai së bashku me të dashurën e tij, Belkize Kera po kalon pushimet luksoze në ishujt Maldive. Është “Hurawalhi Island Resort”, vendi ku po pushon ylli i Kosovës, shkruan lajmi.net. Ky...
Sporti

Gjiganti spanjoll e dëshiron Granit Xhakën

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka është objektiv i Atletico Madrid për mesfushën këtë verë, sipas mediave në Spanjë. 26-vjeçari është nën kontratë me Arsenal deri në vitin 2023. Sipas Diaro AS dhe Mundo Deportivo, trajneri Diego Simeone e ka kthyer në alternativë mesfushorin shqiptar të Zvicrës, duke qenë se përpjekjet për...
Interesante

Kjo është ‘Zona Pink’, e dedikuar vetëm për shoferet femra

Nëse gratë do sundonin botën, kjo do të ishte ajo që rrugët e Londrës do të dukeshin! Mund të ju duket diçka gazmore por një propozim interesant është vënë nga kompania britanike e sigurimeve ‘’Sheila’s Wheels’’ duke kërkuar korsi të veçanta në autostrada vetëm për ngasëset femra. Përveç kësaj kërkohet...
Lajme

Publikohet lista e anëtarëve të rinj të Këshillit Drejtues të PDK’së

Pas përfundimit të Konventës së PDK-së, pas përfundimit të numërimit të votave, në përputhje me Statutin e PDK-së dhe Rregulloren e Punës së Konventës dhe procedurave të numërimit, është tabuluar rezultati për kandidatët e zgjedhur të Këshillit Drejtues.Lista e Këshillit Drejtues, është në përputhje me nenin 13.5, të Rregullores së...
ShowBiz

Gol ‘fantastik’ nga Rita Ora në stadiumin ‘Stamford Bridge’

Rita Ora ka perfomuar dje në pushimin mes pjesëve në lojën e yjeve të organizuar për bamirësi nga SoccerAid. Mbrëmë është mbajtur një event nga SoccerAid, ylli i së cilës ka qenë Rita, ku ka performuar në pushimin mes pjesëve të lojës së futbollit ku kanë luajtur shumë lojtarë të...
Lajme

‘Shqiptarët dhe kroatët kanë një armik të përbashkët: Serbinë’

Për nder të 20-vjetorit të çlirimit të komunës së Skenderajt, motoristët nga Kroacia kanë vizituar Kompleksin Memorial në Prekaz. Ata u shoqëruan edhe nga kryetari i kësaj komune, Bekim Jashari dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, teksa ka falënderuar motoristët për vizitën, tha se përmes...
1 2 3
Page 1 of 3