archive17 Qershor, 2019 - 23:45

Lajme

Ja çka thotë Erdogan për vdekjen e Mohamed Morsit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se ish-presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë demokratike, Mohamed Morsi, i cili më herët ndërroi jetë, ishte “simbol i shtypjes” kundër tij dhe kombit të tij, raporton Anadolu Agency (AA). “Morsi është dëshmor që humbi jetën gjatë luftës së...
Lajme

Ja si do të jetë moti në Kosovë nesër dhe pasnesër

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjaft jostabil, paradite me intervale kohore me diell, kurse pasdite priten zhvillime të vranësirave konvektive të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në disa lokacione mund të ketë edhe breshër. Në Shqipëri poashtu mot i ndryshueshëm, me intervale...
Lajme

Rekomandohet mbyllja e universitetit që prodekane është Lumnije Thaçi

Tri universitete publike dhe disa kolegje private nuk do të mund të regjistrojnë studentë në vitin akademik 2019/2020, nëse respektohen vlerësimet nga raportet e ekspertëve ndërkombëtarë. Ekspertët ndërkombëtar kanë gjetur vërejtje të shumta dhe kanë dhënë vlerësime negative duke rekomanduar mosakreditimin edhe për universitetin “Isa Boletini” në Mitrovicë, ku prodekane...
Shëndeti

Mos ia hiqni fëmijëve vesin e “gishtit në gojë”

Sipas rezultateve të një studimi të kryer së fundmi, fëmijët që thithin gishtin e tyre apo kafshonjë thonjtë zhvillojnë më pak alergji se fëmijët e tjerë. Sipas autorëve të revistës Pediatrics kjo ndodh për shkak të ekspozimit më të lartë të këtyre fëmijëve ndaj baktereve. Këto mikrobe të marra nëpërmjet...
1 2 3
Page 1 of 3