archive16 Qershor, 2019 - 23:29

Sporti

Emocionohet Milot Rashica, ja kush iu fut në emision papritmas

Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, ka qenë i ftuar këtë javë në emisionin e famshëm n’Kosovë Show, shkruan Gazeta NewBorn. Rashica në emision është pritur me këngën ”Oj Kosovë oj nëna ime”, kjo ishte vetëm befasia e parë që Rashicës iu bë në emision. Gjatë emisionit Rashica ka...
ShowBiz

Publikohet dokumentari ku përfshihet vizita e Ritës në Kosovë

Është publikuar dokumentari i realizuar nga Soccer Aid për UNICEF-in në Kosovë. Pjesë e këtij projekti është edhe artistja shqiptare me famë botërore, njëherësh ambasadore e kësaj organizate, Rita Ora. Dokumentari është realizuar gjatë vizitës së fundit të Ritës në Kosovë, e cila u realizua në muajin prill. Ajo kishte...
Sporti

Rafet Prekazi e Mirlind Daku mysafirët e radhës në emisionin ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë futbollisti i Osijekut, Mirlind Daku dhe përzgjedhësi i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, përcjell zeri.info Autori i "90plus", Adem Haliti Tema kryesore e diskutimit do të jetë përfaqësuesja U-21 dhe ajo A e Kosovës. Emisionin “90 Plus”...
Sporti

Emocionuese: Milot Rashica bashkë me Savanna’n këndojnë këngët “Shqipërinë e dua” dhe himnin “Jemi Dardanët”

Super-ylli i futbollit, Milot Rashica, këtë javë ka qenë i ftuar në emisionin n'Kosovë Show te Shpetim Desku. Në këtë emision, ylli i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, së bashku këngëtaren Savanna kanë emocionuar publikun duke kënduar dy këngë e zemrës për të gjithë shqiptarët, "Shqipërinë e dua"...
Lajme

Breshër e përmbytje në këtë komunë të Kosovës

Mot me shi po mbretëron sot në disa komuna të Kosovës. Në Komunën e Istogut, siç shihet në pamjet e Insajderit, po bie shi i rrëmbyeshëm dhe breshër. Meteorologët kanë parashikuar se në ditët në vijim, do të ketë sërish reshje shiu. Kliko KETU per ta parë videon...
Lajme

Veseli tallet me LDK’në: Jemi shembull i demokracisë për ta

Në Konventën e 9-të të PDK’së ka ndodhur ajo që është ditur qysh nga fillimi. Kadri Veseli është rizgjedhur në krye të kësaj partie me shumicë votash, pasi që nuk kishte asnjë kundër kandidat. E në fjalën e tij si kryetar i rizgjedhur i partisë, Veseli ka thënë se kjo...
Lajme

E quajti këngëtar tallavaje të shpërblyer me medaljen e heroit kombëtar, Labinot Tahiri i reagon Arbana Xharrës

Kryeministri Ramush Haradinaj të premten i ka ndarë medaljen e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu deputetit të Kuvendit të Kosovës, njëherësh këngëtarit Labinot Tahiri për humanizmin e treguar përgjatë viteve, për t’i ndihmuar njerëzit në nevojë. Një medalje e tillë ka gëzuar pa fund këngëtarin dhe deputetin, i cili...
1 2 3
Page 1 of 3