archive14 Qershor, 2019 - 23:41

Lajme

“Xhamadani vija-vija, kërrk taksa e kërrk ushtria”

Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj, nuk ka hezituar as sot që të lansojë një deklaratë sa interesante edhe të çuditshme për një njeri që udhëheqë me ekzekutivin. Duke treguar për një ngjarje me disa fëmijë, kryeqeveritari ka cituar një këngë që ia kishin kënduar ata, shkruan Reporteri.net. “Xhamadani vija-vija, kërrk taksa...
ShowBiz

Artir Gjikokaj sjell këngën e re “Në zemër”

Këngëtari i njohur kosovar, Artir Gjikokaj, ka sjellë projektin e radhës të titulluar “Në zemër”, raporton Korrespodenti. Tekstin e këngës e ka bërë Egzon Kryeziu, po ashtu edhe muzikën, ndërsa orkestrimi nga Albos Vokali dhe Artir Gjikokaj. Projekti “Në zemër” është lansuar në youtube me video klip, ku menjëherë pas...
Shëndeti

Akullore Shtëpie me Qumësht – E Freskët, e Shëndetshme

Kërkon pak mundim dhe pak përbërës por të mrekullon me shijen e saj freskuese. Krejt e lehtë, e shëndetshme dhe me shije të freskët. Akullorja e shtëpisë është padyshim një delikatesë fantastike, e cila shijon pa masë, sidomos tani që temperaturat janë rritur. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë një recetë...
Sporti

Shqipëria humb katër vende në renditjen e FIFA’së

Fitorja 2 me 0 me Moldavinë në “Elbasan Arena” nuk i ka mjaftuar Shqipërisë për të përmirësuar pozitën e saj në renditjen e përgjithshme të FIFA-s për muajin qershor. Përkundrazi, kuqezinjtë kanë humbur katër vende, duke zbritur nga pozicioni i 62-të në të 66-in, ndikuar nga fakti që koeficienti i...
Biznes

5.5 milionë euro në ditë, kontributi i diasporës për Kosovën

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, duke cituar të dhënat e Bankës Qendrore, ka thënë se kontributi i diasporës për Kosovën është plot 5.5 milionë euro në ditë. “Nëse keni pyetur ndonjëherë se si mbijeton Kosova, këto 2 miliardë të tyre, çdo vit e secilin vit, bëjnë përgjigjen”, ka shkruar Abdixhiku,...
ShowBiz

Djali i Blerta Deliut feston semimaturën, ja si u duk sot

Djali i deputetes së PDK-së, Blerta Deliut, dje festoi semimaturën. Djali i saj Joni u shfaq i veshur me kostum të zi, derisa shihet se është përcjell nga dy prindërit. Deputetja Deliu, ishte ajo që publikoi fotografi në llogarinë e saj në Facebook, ndërsa i shkroi edhe disa fjalë për...
Sporti

Xhaka: Jam i lumtur në Zvicër, nuk mund të luaj për Kosovën

Granit Xhaka ka thënë se është krenar me Përfaqësuesen e Kosovës, por edhe me atë të Shqipërisë. Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës, njëherësh edhe lojtar i gjigantit anglez, Arsenal, me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, në një prononcim për EkonomiaOnline ka thënë se është krenar me Përfaqësuesen e Kosovës, por...
Lajme

Pako me produkte për nënat që lindin në Gjinekologji

Qendra Klinike Universitare e Kosovës dhe Base Agency, kanë nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit, përmes së cilës do të bëhet dhurimi i një pako për secilën nga nënat që lindin fëmijët e tyre në Klinikën e Gjinekologjisë. Me rastin e nënshkrimit të kësaj marrëveshje, drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, dr. Basri...
1 2 3
Page 1 of 3