archive13 Qershor, 2019 - 23:54

Lajme

Thaçi: Spanja duhet ta njoh Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë një intervistë për mediumin spanjoll “EFE” ku ndër të tjerash ka kërkuar edhe njohjen e Spanjës. I pyetur se pse Spanja duhet të rrezikojë stabilitetin e saj duke e njohur Kosovën në mes të krizës aktuale me Kataloninë, Thaçi tha se rasti i Kosovës nuk...
Lajme

A e dini cili është emri i vërtetë i Madeleine Albright?

Mbase Madeleine Albright, gruaja e parë që shërbeu si Sekretare Amerikane e Shtetit, e përshkroi më së miri emërimin e saj historik në kujtesën e saj të vitit 2003, Zonja Sekretare: “Ishte pothuajse e pakonceptueshme që dikush që nuk kishte mbajtur një punë qeveritare derisa ishte tridhjetë e nëntë vjeç...
Lajme

Protestë në Bruksel kundër pengesave të Arabisë Saudite

Përmes një tavafi (rrotullim rreth Qabes) të improvizuar rreth një makete të Qabes, në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, u organizua protestë kundër “pengesave të Arabisë Saudite ndaj personave që dëshirojnë të shkojnë në haxh”, raporton Anadolu Agency (AA). Rreth 20 protestues nga vende të ndryshme muslimane, realizuan një tavaf të...
Lajme

Limaj: Thaçi e Bukoshi më lanë me dy fishekë në mal

Zëvendskryeministri Fatmir Limaj në një rrëfim për 20-vjetorin e çlirimit ka treguar për vështirësitë në luftë, që sipas tij kanë ardhur nga dy krahët që atë kohë konsideroheshin si kundërshtarë. Limaj përmend Presidentin aktual Hashim Thaçin dhe Kryeministrin e Qeverisë së Kosovës në ekzil Bujar Bukoshin. Fatmir Limaj u shpreh...
1 2 3
Page 1 of 3