archive11 Qershor, 2019 - 23:53

Sporti

Shqipëria fitore bindëse ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore 2-0, përballë kombëtares së Moldavisë. Në pjesën e parë nuk pati gola, në pjesën e dytë lojtarët e kombëtares shqiptare realizuan dy gola, shkruan AlbanienShow Ishte Sokol Cikalleshi, ai i cili realizoi golin e parë në minutën 66, ndërkohë golin e dytë e shënoi mesfushori...
Sporti

Kështu duket tabela e grupit të Kosovës U-21

Përfaqësuesja U-21 e Kosovës ka shënuar një fitore të rëndësishme 3:1 ndaj Turqisë, në ndeshjen e vlefshme të grupit 3 për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Arbenit Xhemajli ia dha epërsinë 1:0 Kosovës në minutën e 45-të, rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë. Turqit e filluan shumë...
Sporti

Kosova U21 me fitore spektakolare ndaj Turqisë U21, merr kreun

Kosova U21 ka shënuar fitore bindëse në Fadil Vokrri ndaj Turqisë U21, për t’u bërë edhe lider i grupit. Kosova shënoi fitore prej 3 me 1 në përballjen e sotme në një ndeshje shumë të bukur para tifozëve “Dardanë”, transmeton Koha.net. Ishte Arbenit Xhemajli ai që i dha epërsinë Kosovës...
Lajme

Kosova U21 kalon në epërsi ndaj Turqisë, kështu reagon Challandes

Kosova U21 ka shënuar golin e epërsisë ndaj Turqisë U21, ndeshje e vlefshme për kualifikim në Evropianin për të rinj, ndeshje që po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Golin e ka shënuar Arbenit Xhemajli në minutat shtesë të pjesës së parë, shkruan Reporteri.net. Kosova bën pjesë në Grupin...
Sporti

Stadiumi krejtësisht i zbrazët. Tifozët kanë braktisur Shqipërinë

“Duhet mbështetja e tifozëve!”. Edoardo Reja, trajneri italian i Shqipërisë, pas humbjes ndaj Islandës, kishte bërë këtë kërkesë në konferencën për shtyp, ashtu si futbollistët. Por, gjithçka ka shkuar në vesh të shurdhër. Atmosfera në “Elbasan Arena”, këtë mbrëmje, në përballjen Shqipëri-Moldavi, paraqitet e vakët dhe duket sikur interesi është...
Sporti

Tifozët gjermanë e zgjedhin Rashicën lojtarë të vitit

Tifozët e Werder Bremenit kanë zgjedhur Milot Rashicën “Lojtar të Vitit”, ka konfirmuar klubi gjerman. Në sezonin e tij të parë në Bundesligë, Rashica shënoi në fanellën e Werderit nëntë gola e bëri pesë asistime, derisa shtoi tre gola të tjerë dhe një asistim në Kupën e Gjermanisë, duke qenë...
1 2 3 5
Page 1 of 5