archive10 Qershor, 2019 - 23:56

Sporti

Lojtarët e ‘kallin’ stadiumin në Bullgari, ja si po festojnë

Kosova ka marrë pikët e plota në Sofje, duke e mposhtur 3-2 Bullgarinë. Kosova e ka dominuar Bullgarinë në të gjitha aspektet në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Vasil Levski”, dhe ka marrë fitore dramatike duke fituar në fund 3-2, raporton Gazeta Express. Rashica, Muriqi dhe Elbasan Rashani shënuan...
Sporti

Kjo është renditja në grupin A pas ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet që kanë qenë në orarin e sotëm. Bullgari-Kosovë dhe Çeki-Mali i Zi ishin dy ndeshjet që ishin në orar për t’u luajtur në qershor. Kosova me plot dramë ka fituar në Sofje të Bullgarisë duke marrë tri pikët e para në kualifikime për në Euro...
Sporti

Rikthehet Kosova, shënon gol spektakolar Vedat Muriqi

Kosova ka barazuar menjëherë rezultatin. Vedat Muriqi ka realizuar pas harkimit të bukur nga Kololli, shkruan GazetaBlic. Minuta e 65-të, Bullgaria-Kosova, 2-2. Kanë mjaftuar vetëm pesë minuta që djelmoshat e Challandes ta gjejnë forcën për t’u rikthyer. Shpresojmë që tani “verdhë e kaltërit” të vazhdojnë sulmet e parreshtura, pasi po shihet...
Sporti

Bullgaria përmbys Kosovën, kalon në epërsi prej 2:1

Bullgaria po fiton 2-1 ndaj Kosovës në “Vasil Levski”. Bullgaria ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Vasil Levski”. Me të filluar pjesa e dytë, pas saktësisht 10 minutave, Kristian Dimitrov realizoi me kokë për 2-1 pas një harkimi nga këndi, raporton Gazeta Express....
Lajme

Clinton nesër dekorohet nga Presidenti Thaçi

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, do të nderohet me dekoratë nesër nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Siç bën të ditur Zyra e Presidentit të Kosovës, Clinton do të pritet nga Thaçi në ora 15:00. Pas takimit të dy presidentët do të deklarohen edhe para mediave. Clinton nesër viziton Kosovën në...
Sporti

Përfundon pjesa e parë Bullgari – Kosovë, rezultat1 1:1

Bullgaria ka barazuar rezultatin përballë Kosovës në ndeshjen e cila është duke u luajtur në Sofje Është Ivelin Popov, ai i cili ka realizuar për 1-1, pas një goditje të fuqishme në minutën e 43, të takimit, shkruan AlbanienShow. Shikojeni golin e bullgarit KËTU...
Sporti

Rashica më i shtrenjtë se i gjithë ekipi i Bullgarisë

Milot Rashica është një nga lojtarët më të mirë të Kosovës. Vlera e tij sipas Transfermarkt.com, kap shifrën e 20 milionë eurove. Nga të dhënat e shfaqura del se vetëm Miloti, është më i shtrenjtë se gjithë ekipi përfaqësues i Bullgarisë e cila ka vlerën e pak mbi 19 milionë...
1 2 3
Page 1 of 3