archive9 Qershor, 2019 - 23:29

Lajme

Ushtarët e Kosovës ende në pritje të rritjes së pagave

Ndonëse kanë kaluar 6 muaj që kur ligjet për FSK-në janë miratuar, ushtarët e Kosovës ende nuk kanë marr paga me rritje. Janë bërë 6 muaj që kur Kosova është bërë me ushtri. Me 14 dhjetor të vitit të kaluar, Kuvendi i Kosovës, miratoi ligjet që i dhënë mandat ushtarak...
Lajme

Policia e Kosovës mund të shkojë në veri pa lejen e KFOR’it

Zëdhënësi i KFOR-it kolonel Vincenzo Grasso, deklaroi se KFOR-i nuk ishte i informuar për operacionin e fundit të Policisë së Kosovës në Kosovë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. "Ky ishte një operacion policor, dhe në asnjë vend, policia nuk e informon publikun për operacionet e policisë, kështu që ne...
Lajme

“Serbia duhet ta njohë Kosovën si shtet të pavarur”

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea, ka thnë se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Jamie Shea, zëdhënës i NATO-s gjatë kohës së fushatës ajrore të pranverës së vitit 1999, në njëzetvjetorin e përfundimit të luftës, rikujton sprovat nëpër të cilat kishte kaluar Aleanca në atë kohë dhe flet për...
ShowBiz

Bisnizmeni kosovar dhuron 300 mijë euro për bamirësi

Këtë javë n’ Kosovë show ka qenë mysafir biznesmeni nga Vaushtrria Naser Imeri i cili drejton një zingjir biznesesh, shkruan Gazeta NewBorn. Është tejet human deri në 300 mijë euro në vite ndanë për bamirësi, mbi 500 punëtorë numron gjithêsej, por êshtë tejet specifik asnjê veprin nuk e ndërrmenrr pa...
Sporti

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali-Holandë

Portugalia dhe Holanda do luajnë për herë të parë finalen e madhe të Ligës së Kombeve në kuadër të Ligës A. Kombëtarja iberike vjen në këtë ndeshje pas triumfit 3-1 ndaj Zvicrës, me një paraqitje magjike nga Crstiano Ronaldo. Ndërkohë, ‘Tulipanët’ eliminuan Anglinë pas kohës shtesë me po të njëjtin...
Lajme

Amerika i jep ultimatum Turqisë

Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë afat Turqisë që deri në fund të muajit korrik të vendosë mes blerjes së aeroplanëve amerikanë apo sistemit mbrojtës rus. Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka vendosur ultimatum përmes një letre që ia ka dërguar homologut të tij turk, Hulusi Akar. Përmes...
1 2 3
Page 1 of 3