archive8 Qershor, 2019 - 23:08

Sporti

Turqia gjunjëzon kampionin e botës

Turqia ka marrë kreun e Grupit H, aty ku është edhe Shqipëria, pas fitores së sotme ndaj kampionit të Botës, Francës. Vendasit shënuan fitore prej 2 me 0 në shtëpi, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikim në Evropian, transmeton Koha.net. Ayhan ishte ai që shënoi golin e parë në minutën...
Sporti

Turqia po e deklason kampionin e Botës në Stamboll

Turqia është duke fituar në pjesën e parë 2:0, përballë kampionit botëror Francës. Për skuadrën turke kanë realizuar golat Ahyan në minutën e 30-të dhe Under në minutën e 40-të të takimit, shkruan AlbanienShow Turqia dhe Franca janë në grup me Shqipërinë. Shikojeni golat më poshtë./AlbanienShow...
ShowBiz

Motrat Mustafa lidhen me Shkurtën, pasi u prishën me Shyhreten

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë këngëtare shumë të dashura për publikun. U prishën me Shyhrete Behlulin, tani Motrat Mustafa lidhen me Shkurte Fejzën. Një kohë ishin shumë të bashkuara dhe sot janë bërë pikë e pesë. Është fjala për këngëtaret e muzikës popullore, Shyhrete Behlulin dhe Motrat Mustafa, shkruan Kosovarja....
Lajme

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shtyen zgjedhjet në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të plotë se kushtet aktuale nuk mundësojnë zhvillimin e zgjedhjeve të vërteta, demokratike, përfaqësuese dhe gjithëpërfshirëse”. Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës 1. Me shqetësimin e thellë...
Lajme

Policët serbë hyjnë në territor të Kosovës

Një rrugë që e bën shpesh, Musli Berisha po e bënte edhe para pak ditësh kur pa policinë e Serbisë brenda territorit të Kosovës, në fshatit Sfircë të Kamenicës. Derisa po dilte nga shtëpia e tij që gjendet pranë brezit kufitar me shtetin serb, ai thotë se e pa automjetin...
Lajme

Gjen eshtra njeriu duke punuar arën në Majanc të Podujevës

Një bujk në fshatin Majanc të Podujevës, gjatë punës në arën e tij ka hasur në një skelet (eshtra) njeriu. Në lidhje me këtë është njoftuar Policia e Kosovës. Ndërkaq me rastin po merren njësitet hetimore. Nuk dihet nëse këto eshtra i takojnë një vendi të një varreze masive të...
ShowBiz

“Nuk e l’shojmë vendlindjen”, kënga më e re e Mahmut Feratit

“Nuk e l’shojmë vendlindjen” është titulli i këngës së re të Mahmut Feratit, të cilën e ka shoqëruar edhe me video muzikore. Këngëtari i njohur i muzikës popullore i këndon vendlindjes dhe kurbetit në këtë realizim me tekst të Abaz Selmanit. Për muzikën është kujdesur vet këngëtari, ndërsa orkestrimin e...
1 2 3
Page 1 of 3