archive7 Qershor, 2019 - 23:18

Sporti

Kështu duket renditja e Grupit A pas ndeshjeve të sotme

Kosova ka ndarë pikët me Malin e Zi sonte në Podgoricë, derisa Republika e Çekisë ka fituar me rezultat 2-1 kundër Bullgarisë Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit A, ajo në mes të Malit të Zi dhe Kosovës si dhe ndeshja në mes të Çekisë dhe Bullgarisë. Derisa Kosova ka...
Lajme

Bytyqi rehaton në MASHT të afërmen e asistentes së tij – vajzën e gjinekologut në rastin e Drenasit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovës është bërë vatër e punësimeve farefisnore. MASHT-i i ka vazhduar kontratën mbi vepër ish-kandidates për asamble në Komunën e Prishtinës njëherit aktivistes së partisë Nisma Socialdemokrate, Valdete Prebeza. Mirëpo, lajmi.net merr vesh se pjesë e MASHT-it është bërë edhe vajzës së vëllait...
Sporti

Kështu e komenton golin e Rashicës presidenti Thaçi

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Malit të Zi në ndeshjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila është duke u zhvilluar momentalisht në Podgoricë. Milot Rashica e kaloi kombëtaren verdhekaltër në epërsi në minutën e 24-të. Për këtë gol ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim...
Lajme

Çun Lajçi e pyet Hashim Thaçin: A je normal?

Aktori kosovar, Çun Lajçi, që kohë pas kohe jep mendim për aktualitetin politik, është tallur me deklaratat e presidentit Thaçi për bashkimin e Luginës dhe bashkimin Kombëtar. Përmes këtij postimi ai e pyet Thaçin: A je more njeri normal?...
Sporti

Super Rashica e kalon Kosovën në epërsi kundër Malit të Zi

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e 25-të. Milot Rashica realizoi pas një tollovie të krijuar brenda zonës, teksa me një goditje të fortë shqeu rrjetën e portierit vendas, shkruan GazetaBlic. Minuta e 27-të, Mali i Zi – Kosova, 0-1. Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat, kurse...
Lajme

Aksident i rëndë në Skenderaj

Një aksident i rëndë ka ndodhur para disa minutash në fshatin Klinë e Vogël të Komunës së Skenderajt. Gazeta Blic, ka siguruar pamje nga aksidenti, ku shihet një veturë në gjendje të rëndë dhe e dalur jashtë rrugës....
Lajme

Kjo është pasuria marramendëse e deputetit biznesmen të LDK’së

Agjencia kundër Korrupsionit ka publikuar së fundmi në faqen zyrtare të saj në Internet regjistrat e deklarimit të rregullt vjetor të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik, në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave. Deputeti i Lidhjes Demokratike të...
1 2
Page 1 of 2