archive6 Qershor, 2019 - 22:29

Interesante

Ja si i shpëton polici këtë çift nga gjarpri me zile

Një video e shpërndarë në internet së fundmi tregon momentin kur një oficer policie shpëton një çift nga një gjarpër me zile, përpara se ai t’i kafshojë ata. Videjoa, e postuar nga Departamenti i Policisë së Qarkut Maury, të premten, shfaq çiftin krejtësisht të pavetëdijshëm për rrezikun që po iu...
Lajme

Anita Haradinaj mban tri vende pune në të njëjtën kohë

Agjencia Kundër Korrupsion ka publikuar deklarimet e pasurisë së zyrtarëve të institucioneve të Kosovës. Në deklarimin që ka bërë kryeministri Haradinaj shihet se gruaja e tij, Anita, mban tri puna në të njëjtën kohë. Anita punon në Radio Televizionin e Kosovës që merr pagë mujore prej 660 euro – vjetore...
Lajme

Amerika i reagon Daçiqit për `shkatërrimin e bankënotës` së dollarit

Ambasada amerikane në Beograd reagoi pasi ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, iu bashkua një fushate në internet, duke shkruar në bankënotën 100-dollarëshe me alfabet cirilik “Kosova është Serbi”. “Në vend se të shkatërrojë bankënotën me imazhin e shkencëtarit të madh amerikan dhe burrështetasit, Benjamin Franklin, ministri Daçiq do...
Fun

Majmuni i pacipt: Ja si ia zhvesh fustanin turistes

Një moment qesharak me një majmun dhe një turiste është kapur në Bali të Indonezisë. Sarah Wijohn, 21-vjeçare, ishte duke pozuar për fotografi me primatin përgjatë një udhëtimi në Pyjet e Shenjta të Balit, kur situata i doli nga dora, transmeton lajmi.net. Pamjet e mundësuara nga një anëtar i familjes...
Lajme

Shikojeni qysh Angela Merkel i qet kafe Ramush Haradinajt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjendet në nji vizitë zyrtare në Gjermani. Ai dje u prit me nderime të nalta shtetnore nga shteti gjerman, ndërsa sot ka fillue takimin bilateral me kancelarën gjermane Angela Merkel. Indeksonline ka sigurue nji fotografi ekskluzive të këtij takimi ku shihet kancelarja gjermane tue e...
ShowBiz

Dua Lipa ndahet nga i dashuri

Dua Lipa është ndarë nga i dashuri i saj Isaac Carew 18 muaj pas pajtimit. 23 vjeçarja, përfundoi gjërat më parë këtë javë dhe e shpalli atë në Instagram të martën natën. Dua fillimisht filloi të shoqërohej me modelin 33-vjeçar i cili është edhe kuzhinier në vitin 2013 dhe ata...
1 2 3
Page 1 of 3