archive5 Qershor, 2019 - 23:11

Sporti

Rritet vlera e Rashicës, ja sa kushton tani

Vlera e yllit të Kosovës, Milot Rashica, është rritur ndjeshëm pas sezonit të shkëlqyeshëm që ai kaloi te Werder Bremeni në Gjermani. Sipas faqes së njohur për transferime, “Transfermarkt”, kartoni i 22-vjeçarit tani vlen rreth 20 milionë euro në treg. Në sezonin e fundit në Bundesligë, në 26 paraqitje për...
Sporti

“Çmendet” Perez, pranon ta shesë yllin e madh

Isco, si duket nuk do të jetë më pjesë e Real Madrid. Real Madrid do të dëgjojë ofertat për mesfushorin Isco këtë verë, raporton Marca. 27-vjeçari edhe pse nuk ka luajtur shumë në sezonin 2018-19, ai është i gatshëm të qendrojë me trajnerin Zinedine Zidane, megjithatë Isco nuk e ka...
Lajme

SHBA stërvit forcat speciale të aleatëve në Ballkan

Stërvitja ushtarake “Goditja Vendimtare”sot filloi në poligonin ushtarak Krivollak në periferi të Shkup. Në këtë stërvitje të përbashkët të forcave të Armatës së Maqedonisë së Veriut dhe gjashtë ushtrive të vendeve anëtare të NATO’s marrin pjesë mbi 2700 ushtarë. “Goditja vendimtare” është ushtrimi më i madh i mbajtur ndonjëherë në...
Lajme

Ndërron jetë Albert Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka njoftuar ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë. Rohan së bashku me të dërguarin e Kombeve të Bashkuara, Marti Ahtisari, ka marrë pjesë në negociatat për statusin e Kosovës. “Austria ka humbur njërin nga diplomatët më të aftë. Për ministrinë...
Fun

Kjo video po ‘çmend’ instagramin

Nastya Nass është një vajzë e re nga nga Ukraina dhe numëron 3 milionë ndjekës në Instagram. Ajo njihet ndryshe edhe si “Mbretëresha e Twerk”, ndërkohë që së fundmi është kthyer në një mësuese profesionale dhe trajnere e këtij kërcimi. Nastya Nass numëron qindar video në Instagram, ku tregon lëvizje...
Shëndeti

Mishi i bardhë i dëmshëm sa ai i kuq

Debati rreth mishit të kuq dhe mishit të bardhë ka ardhur në barazim. Konsumimi i mishit të bardhë, siç janë shpendët, do të ketë një efekt të njëjtë në nivelin tuaj të kolesterolit, si të hani mish viçi të kuq, tregon një hulumtim i ri. Besimi i përhershëm që konsumimi...
Lajme

Thaçi thotë se liberalizimi i vizave duhet të ndodhë shumë shpejt

Presidenti Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ri deklaruar se vendi ynë është duke u diskriminuar nga Bashkimi Evropian (BE) në raport me liberalizimin e vizave. Ai gjatë një aktiviteti me të rinjtë në Prishtinë, në kuadër Ditës Botërore të Sportit dhe Mjedisit, ka thënë se liberalizimi i vizave duhet...
1 2 3
Page 1 of 3