archive4 Qershor, 2019 - 23:05

Lajme

Hoxhë Enis Rama tregon a beson në teorinë e Darvinit

Hoxha nga Mitrovica, Enis Rama, ka folur rreth idesë më të diskutuar rreth prejardhjes së njeriut. Ai e konteston këtë teori. Sipas Ramës, teoria e Darvinit ka marrë më shumë kuptim ideologjik sesa shkencor, shkruan Reporteri.net “Nuk ka këtu punë besimi. Mendimi jem, besoj që teoria e Darvinit po më...
Lajme

Milaim Zeka e inauguron partinë e tij

Milaim Zeka ka bërë gati pothuajse gjithçka dhe në fund të këtij muaji do ta bëjë përurimin e saj. Në një bisedë për Gazetën Express ai tregon se me kë po e krijon këtë parti, çfarë qasje do të ketë dhe nga kush ka marrë përkrahje. Deputeti i Nismës, Milaim...
Lajme

Përmbytje katastrofale në Serbi, edhe varrezat përfundojnë nën ujë

Në disa vende në Serbi është shpallur gjendja e jashtëzakonshme për shkak të reshjeve të mëdha të shiut të cilat kanë sjelllë deri te përmbytjet. Siç raporton Blic, në Kralevë lumenjtë kanë dalur nga shtrati dhe uji ka hyrë në shumë shtëpi, transmeton Reporteri.net. https://twitter.com/dusandju/status/1135449756224958464 Gjendje e jashtëzakonshme është shpallur...
Lajme

Gjermania kërkon 45.000 deri në 60.000 shoferë kamionësh

Televizioni gjerman, ZDF ka raportuar që po ka mungesë të qindra vozitësve të kamionëve dhe kjo mund të shpie në mungesë të artikujve nëpër raftet e supermarketeve. Sipas Shoqatës për Transport të Mallrave dhe Logjistikë, kompanitë gjermane për transport mallrash kanë mungesë prej 45 mijë deri në 60 mijë vozitës...
1 2 3 4
Page 1 of 4