archive3 Qershor, 2019 - 18:24

Sporti

Ja kur zhvillohet Superkupa mes Liverpoolit dhe Chelseas

Super-Kupa mes Liverpoolit dhe Chelseas do të zhvillohet në gusht. Liverpooli do të luajë kundër Chelseat në Superkupën e UEFA-s që do të zhvillohet më 14 gusht në Stamboll. Blutë fituan kundër Arsenalit në finalen e Ligës së Evropës me rezultat 4-1 në ndeshjen e zhvilluar në mesjavën e kaluar...
Lajme

Serbinë e merr uji, pamje të tmerrshme!

Sasitë e mëdha të shiut kanë bërë që shumë vendbanime në Serbi të vërshohen, ndërsa në komunën Luçani, fshati Viça, është tërësisht nën ujë, ndërsa banorët janë evakuuar. Gjendje e jashtëzakonshme mbretëron edhe në Kralevë, ku gjatë natës kanë rënë mes 30 e 60 litra shi për metër katror. Në...
Sporti

Mourinho: Van Dijk është mbret

Jose Mourinho nuk ka asgjë tjetër përveç se lëvdata për Virgil van Dijkun, pasi e zgjodhi mbrojtësin e Liverpoolit në formacionin e tij të Ligës së Kampionëve për këtë sezon. Lojtari i sezonit në Ligën Premier ishte në mesin e gjashtë lojtarëve të The Reds të përzgjedhur nga trajneri portugez,...
Sporti

Liverpooli i ofron Xherdan Shaqirin këtij klubi

E ardhmja e Xherdan Shaqirit është në dyshim të madh, sidomos pas paraqitjeve të pakta që pati në gjysmën e dytë të sezonit. Futbollisti nga Zhegra ngriti për herë të dytë në karrierë trofeun e Ligës së Kampionëve, por megjithatë klubet e interesuara për të nuk janë të pakta. West...
Lajme

Rrënohet nga Komuna pjesa pa leje e objektit në rrugën B

Inspekotrati i komunës së Prishtinës i shoqëruar nga njësitet e Policisë së Kosovës kanë zhvilluar një aksion për rrënimin e një objekti në rrugën B. Sipas zyrtarëve, Komuna i kishte dhënë afat prej 15 ditëve pronarit Shaban Kongjeli për ta rrënuar, por që ai nuk e ka zbatuar vendimin. “Jemi...
1 2 3
Page 2 of 3