archive3 Qershor, 2019 - 23:55

Sporti

Shuajeni përfundimisht kureshtjen, këto janë klubet e preferuara të komentatorëve kosovarë

Nëse për diçka mund të krenohen drejtuesit e televizioneve kosovare janë komentatorët sportiv. Komentatorët e sportit në Kosovë janë ata të cilët me fjalët e tyre dhe me zërin ‘bombastik’ kanë arritur që t`i mbajnë afër televizioneve kosovare edhe adhuruesit e futbollit. Megjithatë, të gjithëve u intereson se për cilat...
Sporti

Kjo është paga e Milot Rashicës te Werder Bremeni

Milot Rashica zhvilloi një super sezon në Werder Bremen, duke qenë një ndër futbollistët kryesor të skuadrës, duke shënuar 9 gola dhe duke asistuar në pesë shënime të tjera të klubit nga Bremeni. Reprezentuesi kosovar shkëlqeu me fanellën e skuadrës gjermane, sidomos në pjesën e dytë të sezonit, duke qenë...
Lajme

Polici kosovar që u kujdes t’i sigurojë strehim të sigurt vajzës së mitur që kërkonte lëmoshë në rrugë

Policia e Kosovës veçse janë krenaria jonë, ata kanë edhe një zemër të madhe dhe bujare. Rashit Gashi, sekretar i Sindikatës së Elektrokosovës, përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook ka ndarë një rrëfim mjaftë prekës, duke treguar gjestin human të një pjesëtari të Policisë së Kosovës, përcjellë Indeksonline....
ShowBiz

Boksieri kosovar: Do ta shkatërroj djalin e Arkanit dhe Cecës në ring

Petrit Mazrekaj, boksier profesionist, me 17 meçe të luajtura, (asnjë humbje, 13 prej tyre të përfunduara me nokaut) sonte ka qene i pranishëm n’Kosovë Show. I biri i kriminelit serb, tash i vd,ekur, Zhelkjo Razhnatoviq, i njohur si Arkan, dhe i këngëtares serbe, Ceca Razhnatoviq, gjithashtu boksier profesionist, i ka...
Sporti

Raporti: Mohamed Salah po e “zhduk” islamofobinë

Ardhja e Mohamed Salah në Liverpool ka rezultuar me rënie të islamofobisë dhe k.rim të urrejtjes në qytet. Ky është rezultati  nga një hulumtim i bërë nga Universiteti Stanford. Studimi zbuloi një rënie prej 18.9 për qind të kr.imeve të urrejtjes në Merseyside, qarku në të cilin ndodhet Liverpooli, dhe...
Op/Ed

‘Elhamdulillah’ edhe Liverpoolit

Nga Faton Abdullahu Po t’u drejtohej Shaqiri me postimin e tij tifozëve të vetë në shqip ‘Lavdi Zotit’ ose vetëm ‘Faleminderit’ sa tifozë të tij të Liverpoolit do ta kuptonin ? Pak. Shumë pak në krahasim me postimin që e ka bërë në arabisht me shkronja latine. Për shkak se...
1 2 3
Page 1 of 3