archive2 Qershor, 2019 - 23:04

Lajme

Shiu i madh shkakton përmbytje në këtë qytet të Kosovës

Rreshjet e mëdha të shiut në ditët e fundit kanë shkaktuar vërshime në fshatin Zllakuqan të Klinës. Në një video amatore shihet se si shiu ka përmbytur rrugët e këtij fshati. Në pamje shihet se rreshjet e shiut po vazhdojnë ende. Ndërkohë sipas parashikimeve pritet që shiu të vazhdojë edhe...
Sporti

Luan Krasniqi i shokuar nga humbja e Joshuas, ja çfarë thotë

Edhe ish-boksieri shqiptar Luan Krasniqi ka reaguar pas humbjes befasuese të Anthony Joshua, duke lavdëruar shpirtin luftarak të Andy Ruiz JR. Ruiz bëri historinë në ‘Madison Square Garden’ duke u bërë meksikani i parë që bëhet kampion në peshat e rënda. Meksikani i dha fund rekordit perfekt të AJ, i...
Sporti

‘Skuqet’ Liverpool, lojtarët priten si heronj

Liverpool ka rifilluar festën teksa lojtarët janë rikthyer në qytetin e tyre për një xhiro me autobus të hapur dhe janë pritur nga mijëra tifozë pas finales së Champions League. Një lum i kuq ka pushtuar rrugët e qytetit për të parë heronjtë e Anfield që bëjnë xhiron e tyre...
Sporti

Luftë e ashpër, Galatasaray – Fenerbahçe duan Muriqin!

Sulmesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka bërë lëmsh Turqinë. Shqiptari u mendua se kishte arritur marrëveshjen paraprake me ekipin e Fenerbahçen, por gjërat kanë ndryshuar shumë shpejt. Mediet turke bëjnë me dije se së fundmi në lojë për sulmuesin 25-vjeçar janë futur dhe kampionët e Galatasaray-t. Muriqi joshet më shumë...
Interesante

Rrushi, fruti i bekuar që përmendet 11 herë Kur’an

Hardhia e rrushit është e bekuar-bimë e bereqetshme e cila përmendet gati në të gjitha librat e shenjta Tevrat (Tora), Zebur (Psalmet), Inxhil (Ungjill) dhe Kur’anin Fisnik, dhe është kultivuar qysh para 6.000 vjetëve. Është me prejardhje nga Azia Qendrore (afër Detit Kaspik) dhe aty ende edhe sot kësaj dite...
1 2 3 4
Page 1 of 4