archiveQershor 2019

Lajme

Aksident në magjistralen Gjilan-Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në magjistralen Gjilan-Prishtinë. Aksidenti ndodhi në mes dy veturave te Penda e Livoqit të Epërm. Rastin e ka konfirmuar për Reporteri.net zëdhënësi i policisë në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Ai, tha se nga ky aksident pati vetëm dëme materiale, pa të...
Lajme

Rama: Fituam luftën për zgjedhjet e të gjitha radhëve

Historike e cilësoi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama këtë 30 Qeshor. Në një dalje për mediat, ai tha se “sot fitoi e ardhmja, shteti, forca e politikës, qytetaria, shpresa. Fitoi me të drejtë dhe dinjitet Shqipëria e nesërme europiane”. “Dua të jem i qartë për të gjithë qysh sot. Ne...
Sporti

Elvis Naçi tifoz i skuadrës së njohur spanjolle

Hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi, përmes një foto të publikuar sot në rrjetet sociale, ka treguar se sa i përkushtuar është ndaj leximit. Ai në foton që mban një libër në dorë ka shkruar dhe një mesazh urimi ku ka shkruar “Qofshi të lumtur dhe të nderuar vëllezërve...
Lajme

Aksident trafiku në Gjakovë, motoçiklisti bëhet për spital

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën në Gjakovë, ku si pasojë e kësaj një person ka marrë lëndime trupore. Rasti ka ndodhur pasditen e së shtunës në Gjakovë, ku një person derisa ishte duke drejtuar veturën e tij ka goditur një motoçiklist. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore...
Lajme

Aksident i rëndë në Drenas mes trenit dhe veturës

Një aksident ka ndodhur në fshatin Dobrashevc të Drenasit, ku një makinë ka godit trenin i cili po kalonte në hekurudha. Nga fotografitë e siguruara, shihet një makinë e tipit BMË e cila ka goditur trenin nga anash. Nga ky aksident, raportohet se nuk ka viktima, por ka persona të...
Lajme

Zgjedhjet në Shqipëri, përfundon orari zyrtar i votimit

Ora 19:00 shënon përfundimin e procesit të votimit për 61 bashkitë në të gjithë vendin. Procesi që prej mëngjesit ka qenë i qetë, me disa incidente të vogla, ndërkohë që edhe pjesëmarrja e qytetarëve ka qenë e ulët. Nga bashkia e Kavajës erdhi raportimi i parë për mbylljen e qendrave...
Lajme

Paloka publikon videon: Rama kapet me zë e figurë duke blerë vota

Partia Demokratike hedh akuza ndaj Partisë Socialiste për blerje votash. Ish-deputeti Edi Paloka nëpërmjet një deklarate për mediet u shpreh se është dokumentuar me zë dhe figurë blerja e votës, edhe kur Edi Rama është i vetëm në votime. Sot në Shqipëri janë duke u zhvilluar zgjedhjet lokale ku nga...
1 2 3 63
Page 1 of 63