archiveMaj 2019

Lajme

Flasin maturantët, sa po u kushton atyre “mbramja e paharruar”

Mbrëmjet e maturës po e “sakatojnë” buxhetin e familjeve kosovare. Pagat për të cilat familjarët punojnë për një muaj, fëmijët po ua harxhojnë për një natë. Vetëm për t’u dukur sa më bukur në këtë event, maturantët shpenzojnë deri në 800 euro. Ndërkohë, në bazë të një përllogaritjeje të thjeshtë,...
Lajme

​Ambasadorja Çitaku tallet me kryeministren serbe

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar me ironi ndaj deklaratës ofenduese të kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq, se shqiptarët vijnë nga mali. “Në fakt, sapo erdha nga malet”, shkruan diplomatja kosovare në Facebook, krahas një fotoje të saj. Brnabiq ka bërë një deklaratë raciste në prani të...
ShowBiz

Muzicienti që nxori shumë hite me Kidën, Rinën, Feron, Zzap, etj, tani prezenton produksionin e tij “Bujaa Beats”

“Muzika është ligj moral. Ajo i jep shpirt universit, krah mendjes, fluturim imagjinatës, sharm dhe lumturi jetës dhe çdo gjëje tjetër” është një fjalë e urtë nga Plato, në një përpjekje për ta përshkruar madhështinë që muzika prodhon. Duke u nisur nga kjo madhështi, një nga emrat e rinj të...
Lajme

Tarifa prej 5 euro e “Rrugës së Kombit” duhet të hiqet urgjentisht

“Rruga e Kombit”, autostrada që lidh Shqipërinë me Kosovën, filloi të ndërtohej në vitin 2006 dhe përfundoi në vitin 2010, me ndërtimin e Tunelit të Kalimashit. Deklaratat për Tarifën e “Rrugës së Kombit” janë aktualizuar edhe ditëve të fundit. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Shqipëria me Kosovën...
Sporti

Ronaldo parashikon rezultatin e finales së Ligës së Kampionëve

Finalja në Ligën e Kampionëve mes Tottenahmit dhe Liverpoolit zhvillohet këtë të shtune. Liverpool është përballë Tottenhamit në finalen e Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Madrid, shkruan Indeks. Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Luis Nazario da Lima Ronaldo ka parashikuar këtë ndeshje. Sipas tij...
1 2 3 4 5 88
Page 3 of 88