archive31 Maj, 2019 - 23:06

Lajme

Vlora Çitaku për sulmin ndaj gruas rome: Turpi qoftë mbi ne

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas sulmit që iu bë gruas rome për të dytën herë, sot në qytetin e Ferizajt, raporton Express. Përmes Facebook’ut, Citaku ka shkruar për një histori gjatë kohës sa ishte në shkollë. Ajo thotë se edhe vetë kishte pasur dy fëmijë...
Lajme

I quajti shqiptarët “njerëz të malit”, zëvendësja e Bërnabiqit thotë se kjo deklaratë po keqpërdoret

Zëvendëskryeminstrja në Qeverinë e Serbisë, Zorana Mihajloviq, ka deklaruar sot se deklaratat e shefes së saj, Ana Bërnabiq se përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga Prishtina, janë si ish- pjesëtarët e UÇK-së, “njerëz të malit”, po përdoren për të justifikuar dhunën brutale dhe arrestimin e serbëve në Kosovë. “Unë mendoj se...
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës në Prishtinë

Policia e Kosovës është duke e zhvilluar një operacion policor në Kodrën e Trimave në Prishtinë, gjegjësisht në rrugën “Gjon Serreqi”. Këtë informacion për klankosova.tv e ka konfirmuar edhe zëdhënësi, Baki Kelani, i cili ka thënë se detajet do t’i shpalosë pas përfundimit të operacionit në fjalë....
1 2
Page 1 of 2