archive29 Maj, 2019 - 23:37

Lajme

Momenti kur raketa ruse shkatërrohet dhe kthehet nga ishte nisur

Raketa ruse që u shkatërrua në muajin korrik të vitit 2013, konsiderohet si një dështim, pasi që ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi atë Proton-M raketa pa pilot ishte shkatërruar në Kazakistan, e cila dëmtoi 3 satelitë navigimi në bord, të cilët kishin vlerë rreth 200 milionë dollarë. Videoja...
Sporti

Milot Rashica shtron iftar për 310 persona

Milot Rashica po na bën krenar të gjithëve me paraqitjet e tij sportive në ekipin që luan por edhe në kombëtaren e Kosovës. Por jo vetëm kaq, prej një lojëtari të madh dhe të disiplinuar si Rashica pritet edhe zemergjerësia. Ai këtë herë këtë e ka dëshmuar duke dhuruar një...
Lajme

Varroset 4 vjeçari nga Ferizaj që vdiq në Zvicër

Gati një javë nga vdekja e tij, dje në fshatin Kosinë të Ferizajit është varrosur 4 vjeçari kosovar, Zenel M. Lajmi raportohet nga gazeta e famshme zvicëriane, Blick. Zenel M. humbi jetën javën e kaluar pasi kishte rënë në një lumë në vendin e quajtur Aahbach. Momenti tragjik kishte ardhur...
Lajme

Erdogan: Pushtimi i Konstandinopojës ndryshoi rrjedhën e historisë

Erdoğan, me rastin 566 vjetorit të pushtimi të Konstandinopojës, tha se atëherë një epokë përfundoi ndërsa filloi një tjetër. “Urime 566 vjetorin e pushtimi të Konstandinopojës që ndryshoi rrjedhën e historisë botërore, përfundoi një dhe filloi një epokë tjetër”, shkroi Erdoğan në Twitter. Në këtë ditë në vitin 1453, Ushtria...
Lajme

Haradinaj i thotë Apostolovës: Taksa nuk hiqet pa marrëveshje me Serbinë

Kryeministri, Ramush Haradinaj, i ka thënë shefes së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, se taksa ndaj mallrave serbe nuk hiqet pa një marrëveshje ne Serbinë. Këtë, Haradinaj ia përsëriti asaj pas pranimit të Raportit të Komisionit Europian për Koosvën. “Së bashku me ministren Dhurata Hoxha e pranuam raportin për vitin...
Lajme

Ja kush deshi t’i grabis fëmijët në Reznik të Vushtrrisë

Fëmijët e fshatit Reznik të komunës së Vushtrrisë po ngurrojnë të shkojnë në shkollë. Kjo për arsye se, sipas nxënësve, disa gra po tentojnë ti mashtrojnë dhe ti marrin në makinën e tyre. Drejtori i shkollës “Martiret” në fshatin Reznik, Faruk Selimi, thotë se po detyrohet që personalisht ti marr...
1 2
Page 1 of 2