archive28 Maj, 2019 - 23:43

Lajme

Fotografi krenarie: Këta janë pjesëtarët e Policisë së Kosovës që vendosen rend në veri!

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj me menaxhmentin e lartë të PK-së, nën shoqërimin e ministrit të MPB-së Ekrem Mustafa, pas përfundimit të susksesshëm të operacionit policor vizituan kampin e Njësive Speciale ‘Belvedere’ në Mitrovicë. Kjo vizitë kryesisht kishte karakter mbështetës për njësitet policore duke përfshirë edhe...
Lajme

Kështu do të jetë moti në Kosovë deri në fund të muajit maj

Thonë që dita e mirë duket që në mëngjes, por ngrohja globale e ka ndryshuar edhe këtë shprehje të vjetër të popullit. Megjithëse paraditet do të jenë tipike pranverore, përsëri sinoptikanët nuk ju këshillojnë ta lini çadrën në shtëpi. “Muaji Maj do të ngelet në kushte të paqëndrueshme atmosferike, pasi,...
Lajme

Vuçiq nis të dorëzohet pas aksionit në veri: E humbëm Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë diskutimeve dyditore të raportit në Kuvendin e Serbisë ka thënë se “Serbia duhet ta pranojë se e ka humbur kontrollin mbi Kosovën dhe se duhet të gjejë kompromis me Prishtinën për të normalizuar raportet”. Deputetët kanë diskutuar mbi raportin me 82 faqe, në të...
Lajme

Nesër në ora 12:00 hapet autostrada “Arbën Xhaferi”

Ndërtimi i autostradës “Arbën Xhaferi” ka përfunduar dje, dhe në mesditë përurohet hapja e saj nga Presidenti Hashim Thai dhe Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli. Agjendat e krerëve shtetërorë bëjnë të ditur se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë të pranishëm në inaugurimin e autostradës. “Në orën 12:00,...
Lajme

Pamje të tmerrshme: Breshër dhe gurë bien nga qielli

Reshje të mëdha breshëri dhe gurësh kanë përfshirë qytetin e Zalaut të Rumanisë, një gjë kjo shumë e rrallë. Si pasojë e këtij moti qyteti u përballë edhe me vërshrime, ndërsa copëzat e gurëve shkaktuan dëmne në xhamat e dhjetëra veturave, njofton Klan Kosova. Siç shkruajnë mediet rumune, madhësia e...
Lajme

Pas aksionit në Mitrovicë, reagon Rusia

Në orët e hershme të mëngjesit të së martës, Policia e Kosovës kreu një aksion në veri të Kosovës, ku prangosi 19 zyrtarë policorë. Në mesin e tyre pati shtetas të ndryshëm, shqiptarë, serbë e boshnjakë. Ky veprim ka ngjallur reagime të shumta në gjithë botën. Me një qëndrim zyrtar...
Lajme

Ambasadori amerikan në takim me Thaçin

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në zyrën e Presidentit Hashim Thaçi. Mësohet se arsyeja e shkuarjes së ambasadorit Kosnett në zyrën e presidentit janë ngjarjet që janë zhvilluar sot në veri të Kosovës ku u arrestuan 19 zyrtarë të Policisë së Kosovës. Më herët është raportuar se presidenti Thaçi...
1 2
Page 1 of 2