archive27 Maj, 2019 - 23:43

ShowBiz

Maturantja nga Ferizaj me veshjen më të bukur në mbrëmje

Mbrëmja e maturës është një ngjarje ku çdo maturant dëshiron të duket sa më mirë, në mbrëmjen që shënon përfundimin e shkollës së mesme. Sidomos veshjet e protagonisteve femra janë ato që komentohen më së shumti, shkruan AlbanienShow. Kur jemi tek femrat maturantja nga Ferizaj, Endrina Sherifi e shkollës ‘Kuvendi...
ShowBiz

Vajza e hoxhës ‘zhvishet’ në mbrëmjen e maturës

Fundiviti shkollor për të gjithë maturantët e Kosovës përfundon me një ndenjë solemne, që shumica prej tyre e presin me padurim. Është kjo mbrëmja e maturës, e cila vlerësohet nga maturantët si një ngjarje e madhe, që mbetet përherë në kujtesë. Andaj, edhe nuk kursejnë aspak të hollat për tu...
Sporti

Haradinaj befason sërish: I del në ring Majlinda Kelmendit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka befasuar sërish me paraqitjen, pasi kësaj radhe vendosi ta sfidoi veten në Xhudo kundër numrit 1 në botë. Haradinaj gjatë një vizite në klubin pejan të Xhudos, është ndeshur me Majlindën miqësisht, shkruan Reporteri.net. Ndër të tjera, Haradinaj ka thënë se financimi i palestrës është një...
Lajme

Më i riu kancelar, i pari në historinë e Austrisë që rrëzohet me mocion

Parlamenti i Austrisë ka votuar për rrëzimin e qeverisë dhe largimin e kancelarit Sebastian Kurz në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare. Partneri i tij i koalicionit qeverisës, Partia e Lirisë së ekstremit të djathtë (FPÖ), mbështeti mocionin e mosbesimit të paraqitur nga opozita Social Demokratët (SPÖ). FPÖ ishte përfshirë në...
Interesante

Bëhet baba në moshën 92-vjeçare

Gruaja e një palestinezi 92-vjeçar ka sjellur në jetë një vajzë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Khalil, në Bregun Perëndimor. Mahmoud-al Adam e ka quajtur vajzën Tamara dhe është shprehur se është shumë i lumtur me dhuratën e Perëndisë. “Unë tani kam tetë vajza dhe pesë djem. Kjo ishte befasi...
Lajme

Presidenti Thaçi: Operacioni ‘Shigjeta’ ishte kryeprojekti i UÇK’së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Ha​shim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e njëzetvjetorit të operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimeve në Pashtrik. Ai ka thënë se beteja e Pashtrikut ishte një prej betejave më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Projekti ‘Shigjeta’ me organizimin, me vendimmarrjen, me jehonën e...
Interesante

Çfarë ndodh Natën e Kadrit? 

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë islame, sot është Nata e Kadrit dhe agjërimi i kësaj dite vlen sa 1000 muaj ose afërsisht 84 vite. E veçanta e kësaj nate qëndron në zbritjen e fjalës së Zotit përmes profetit Muhamed për mbarë njerëzimin....
Lajme

Vjen lajmi i madh për të gjithë ata që kanë ende Bitcoin

Kriptovaluta më e famshme Bitcoin arrti një rritje prej gati 10 për qind dhe është duke arritur në 9 mijë dollarë për herë të parë në muajt e fundit. Ku në fillim të vitit 2019, çmimi i Bitcoin ishte 4 mijë dollarë, ndërsa sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, vlera ka arritur...
1 2
Page 1 of 2