archive26 Maj, 2019 - 23:39

Sporti

De Rossi, lamtumira drithëruese: lot, emocion dhe përulje

Daniele de Rossi e ka mbyllur aventurën e tij disavjeçare te Roma, skuadra ku “lindi” dhe ku u rrit si njeri dhe futbollist. Sot, ndaj Parmas, ishte ndeshja e fundit si verdhekuq dhe e shijoi në maksimum, teksa lotët e tifozëve nuk u ndalën… Ashtu si përqafimi me Francesco Tottin....
Sporti

13 arsyet pse Ronaldo konsiderohet më i mirë se Messi

Debati i shekullit se kush është më i mirë Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, nuk do të ketë fund në vitet e fundit. Shumë besojnë se “pleshti” është më i miri në histori, por ka të tjerë që besojnë të kundërtën. Më poshtë ju sjellim 13 argumente se përse portugezi...
Interesante

E çuditshme: Katër lopë i ndërrojnë me një nuse

Zakonet e martesës janë të ndryshme në vende të ndryshme të botës dhe më poshtë do iu paraqesim traditat më të rralla. Në Sudan, vajza që do të lërë shtëpinë e saj për të shkuar tek ajo e burrit konsiderohet si një humbje ekonomike. Për këtë arsye dhëndrri duhet të...
Lajme

Amerika dërgon trupa të rinj ushtarak në Kosovë

Ushtarët e Gardës Kombëtare e Uajomingut, shtet në SHBA, do të dërgohen në një mision paqeruajtës në Kosovë javën në vijim. Prestigjiozja amerikane ‘Associated Press’ ka bërë të ditur se zyrtarët e Gardës Kombëtare kanë thënë se kjo është hera e parë që njësia e këmbësorisë së Uajominngut po dërgohen...
1 2 3
Page 1 of 3