archive25 Maj, 2019 - 23:38

ShowBiz

Binjakët modestë në mbrëmje të maturës në Podujevë

Siç dihet në muajin maj në Kosovë organizohen mbrëmjet e maturës. E, për këtë mbrëmje e cila njihet si e veçantë, për nxënësit e shkollave të mesme kjo mbrëmje mbetet një natë e paharruar. Mbrëmë edhe shkolla e Gjimnazit “Aleksandër Xhuvani” ka organizuar festën e maturës, ku në sy për...
ShowBiz

Shpend Ahmeti ia thotë këngës në një dasmë në Prishtinë

Liderët politikë i kanë shpeshtuar këndimet, si “profesione” të dyta. Sonte, Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një dasmë, ka zbavitur mysafirët më zërin e tij. Në këtë video të Indeksonline, i ftuar në një dasmë në Prishtinë, Shpend Ahmeti dëgjohet duke kënduar. Nuk është hera e parë kjo që...
Lajme

Kurti: Tash një muaj Prokuroria hesht ndaj Thaçit e Veselit

Kryetari i Vetëvendosjes u ankua sot për heshtjen e Prokurorisë ndaj kallëzimit penal që ai dhe Konjufca kanë dorëzuar kundër Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, para një muaji. Kurti e Konjufca kallëzuan penalisht Thaçin e Veselin me pretekstin e shpifjes ndaj tyre në rastin rastin ‘Syri i Popullit’....
Interesante

Kur’ani 800-vjeçar tërheq vizitorët në veri të Turqisë

Një dorëshkrim i lashtë i Kur’anit i paraqitur në veri të Turqisë po tërheq më shumë vëmendje dhe vizitorë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, raporton Anadolu Agency (AA). Kur’ani, i shkruar në vitin 1191 për shkollat teologjike në rajonin e Anadollit të Turqisë, është i paraqitur në Muzeun Tokat...
Lajme

Një jetë në Zvicër, për vendlindjen

Një dritë jeshile e viteve të 1970-ta për punë në Perëndim kishte lëshuar rreze edhe në Kosovë. Enti i atëhershëm krahinor i punësimit kishte organizuar trajnime tremujore për profile të ndryshme zejesh, sidomos në fushën e ndërtimit të lartë e të ulët. Të trajnuarit u nënshtroheshin edhe provimeve për të...
1 2
Page 1 of 2