archive24 Maj, 2019 - 23:13

Sporti

Feronikeli, kampion i Kupës së Kosovës

Trepça 89 nuk ka arritur t’i bëjë ballë sulmeve të kampionit të Kosovës, Feronikelit, duke u mposhtur kështu me rezultat të thellë prej 5-1 në finalen e Kupës së Kosovës. Feronikeli serinë e golave e nisi qysh në pjesën e parë, gjegjësisht në minutën 16-të përmes Astrit Fazliut. 11 minuta...
Lajme

“Na duhet dikush që i fut në burg Al Caponet e Kosovës”

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer ‘sundimin e ligjit’ duke mbajtur sundimin për vete dhe ligjin për popullin. Ai thotë se, nga veprat penale të trajtuara nëpër Gjykatat e Kosovës, vetëm 1% janë raste të korrupsionit dhe asnjë prej tyre nuk është...
Sporti

Nuri Seferi – Rashid, ja ku mund ta shikoni super meçin

Nesër me 25 maj do të ketë spektakël në arenën e boksit profesionist.Nuri Seferi do të rikthehet në ring. Ai do të ndeshet me boksierin me nënshtetësi gjermane Rad Rashid, shkruan GazetaBlic.Sot me 24 maj – janë mbajtur peshimet zyrtare të të dy boksierëve për meçin e nesërm. Nuri Seferi...
Sporti

Ky është përforcimin i parë të Realit, ai vlen 100 milionë

Zinedine Zidane, po e shtyn Real Madridin që më në fund të transferojë yllin e Chelseas ,Eden Hazard. Bisedimet kanë ngecur pasi Madridi nuk ka arritur të përmbushë çmimin e Chelseat, mbi 100 milionë funte, por klubi i mbretërve po ndjen presionin pasi bisedimet për të nënshkruar Luka Joviç janë...
Lajme

Kryeministri kanadez bën iftar mes qindra besimtarëve myslimanë

Kryeministri i Kanadasë, Justin Pierre James Trudeau përtej seriozitetit dhe maturisë që ka për shkak të detyrës së tij, shpesh zgjedh të bëhet një me popullin, duke u ‘zh.veshur’ nga serioziteti i postit për t’u humanizuar në ritualet fetare të njerëzve të tij. Në një foto e cila po bënë...
Lajme

Rrebeshe shiu në gjithë Kosovën

Gjatë pasdites së sotme dhe në këto çaste në shumë pjesë të Kosovës ka rrebeshe shiu. Rrebeshet janë të karakterit lokal dhe nuk kapin tërë hapësirat gjeografike. Në adresën tonë kanë ardhur shumë fotografi dhe video nga lexuesit tanë të nderuar. Atmosfera është destabilizuar në shumë rajone por duhet ta...
Lajme

‘New York Times’: Sali Berisha ishte kundër pavarësisë së Kosovës

Ish presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në vitet e 90-ta, kur liderët kosovarë kërkonin me ngulm pavarësinë e Kosovës, ai kishte dalë hapur kundër saj. Në një shkrim të botuar nga prestigjiozja amerikane “New York Times”, Sali Berisha me ngulm kishte kërkuar që Kosova të ketë një autonomi...
ShowBiz

Capital T dhuron një banesë për bamirësi

Reperi i njohur kosovar, Trim Ademi, i njohur si Capital T, ka dhuruar një banesë në vlerë prej 30 mijë euro, për Shoqatën “Jetimat e Ballkani”, e cila së shpejti do t’i dhurohet një familje nevojtare. Këtë e ka bërë të ditur Halil Kastrati nga shoqata jetimat e Ballkanit, i...
1 2 3
Page 1 of 3