archive23 Maj, 2019 - 22:40

Lajme

Kolonia Artistike e Studentëve, edhe një risi e festivalit PAAF2019

Edicioni i dytë i #PAAF2019, Festivalit të vetëm të studentëve të artit në vend, krahas programit tashmë tradicional, sivjet për herë të parë solli edhe Koloninë Artistike të studentëve të Fakultetit të Arteve Figurative. Dhjetëra studentë, të cilët studiojnë Pikturën nga Kolegji AAB, Fakulteti i Arteve i Universitetit të Prishtinës,...
Lajme

Kadri Veseli padit grupin e fajdexhinjve që ia keqpërdorën emrin

Kryetari i Partisë Demokratike njëherësh kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë kallëzim penal ndaj një grupi të personave që kanë keqpërdorur emrin e tij. Ai është zotuar se do t’i shkoj deri në fund qartësimit të këtij rasti dhe sjelljes para përgjegjësisë penale për të gjithë të...
Lajme

Policia apel për ndihmë në gjetjen e një personi të zhdukur

Policia e Kosovës ka kërkuar përsëri ndihmë për një person të zhdukur. Stacioni Policor i Pejës kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta gjetur personin. “Pas konsultimit dhe pajtimit me familjaret e viktimës dhe Prokurorin e shtetit kërkojmë nga ju nëse mund të na ndihmoni në arritje të çfarëdo informate...
Lajme

Iftar edhe në rrugët e Vjenës në Austri

Muaji i Ramazanit dhe agjërimi janë pjesë e jetës kulturore në Vjenë. Muaji i agjërimit nuk përjetohet vetëm shpirtërisht, por gjithashtu nënkupton edhe socializmin dhe përbashkim për myslimanët. Njerëzit me prejardhje dhe kultura të ndryshme bëhen bashkë, ushqehen, bisedojnë dhe shkëmbejnë ide. Shumë prej tyre marrin me vete familjarët, miqtë...
Lajme

S’ka viza në qershor, Haradinaj jep një afat tjetër

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë. Haradinaj përsëri ka uruar qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave. “Urime edhe sot edhe çdo ditë. Tani kemi hyrë në fazën implementuese. Nuk mendoj që në qershor do ta kemi vendimin. Mirëpo jemi në proces”,...
Lajme

Haradinaj për Veselin: Në Kosovë t’i prejnë teshat hala pa ndodh diçka

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se duhet të vërtetohet kredibiliteti i deklaratave tek video ku përmendet kryekuvendari Kadri Veseli për fa.jde, njofton Klan Kosova. “Kredibiliteti i deklaratës duhet të vërtetohet – është herët. Duhet një gjykatë ta vërtetojë”, ka thënë Veseli në një konferencë për media. “Ne Perëndim nuk ndodh...
1 2 3
Page 1 of 3