archive22 Maj, 2019 - 23:54

Lajme

Milaim Zeka: Ja pse mbrojta ‘budallallëkun’ e Flora Brovinës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, duke rrëfyer historinë e Pranverës, 16 vjeçares së dhu.nuar 20 vjet më parë gjatë luftës në Kosovë, ka treguar pse e ka mbrojtur Flora Brovinën, pasi nxori publikisht një fotografi që më vonë u konfirmua se ishte marrë nga një faqe pornografike të...
Lajme

“Gjermania e mban fjalën, vizat do të hiqen”

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin Pressing ka thënë se takimi në Samitin e Berlinit ishte historik për Kosovën dhe se askush nuk mund të flas negativisht për të. Tha se atje nuk iu kërkua ta heq taksën në këmbim të vizave. Haradinaj thotë se një ditë pasi u kritikuar për...
Sporti

Rashica zbarkon në vendlindje, i gatshëm për Kosovën

Pas një sezoni të shkëlqyer në Bundesligë me Werder Bremen, Milot Rashica ka mbërritur në Kosovë. Djaloshi i Artë përmbylli sezonin me 9 gola në Bundesligë, tetë prej tyre erdhën në pjesën pranverore të sezonit. Pasi mbylli në mënyrën më të mirë sezonin 2018/2019, tani është koha që Rashica të...
Lajme

Sa pare kanë në bankë gratë e udhëheqësve kosovarë?

Disa nga gratë e liderëve kosovarë janë të punësuara e disa kanë në pronësi biznese private. Zakonisht bëhen të gjalla gjatë fushatës zgjedhore ose ditën e zgjedhjeve. Gratë e liderëve kosovarë, nuk i shohim shpesh në paraqitje publike me bashkëshortët e tyre. Por nganjëherë ato bëhën objekt i përplasjeve mes...
Lajme

Halil Kastrati ndërton edhe 11 shtëpi në Ramazan

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Hoxhë Halil Kastrati, ka njoftuar se do të bëjnë ndërtimin e 11 shtëpive në Komunën e Deçanit për familjet në nevojë. Kastrati ka thënë se pas nënshkrimit të memorandumit bashkëpunimit me Komunën e Deçanit për ndërtimin e këtyre shtëpive, sot ka filluar ndërtimin...
1 2 3 4
Page 1 of 4