archive21 Maj, 2019 - 23:59

Lajme

Veseli në Prizren: Vlerat e Ramazanit janë të shenjta

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka qenë sonte për iftar në Prizren ku ishintë pranishëm qindra qytetarë, përfaqësues të Bashkësisë Islame, familjarë të dëshmorëve, veteranë e invalidë të UÇK-së. Duke folur pra të pranishmëve në këtë iftar, Kryeparlamentari Veseli ka thënë se vlerat e Ramazanit janë të shenjta...
Lajme

Vjedhje si në filma në Londër, ngjarja filmohet nga shqiptarët

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në një argjendari në Londër, ku hajnat shkojnë me motoçikleta dhe të ar.matosur. Njëri nga grabitësit madje shihet me një thikë të gjatë në dorë derisa hyn tek Argjentaria “Amir” në rrugën “Kilburn” Londër dhe tenton t’i sulmojë kalimtarët e rastit. E gjithë...
précis

“Tre gabimet që i bëjmë drejt kërkimit të lumturisë”

Epikuri thoshte se ne zakonisht bëjmë tre gabime kur mendojmë për lumturinë. 1. Mendojmë se na nevojiten marrëdhëniet romantike Atëherë, ashtu si sot, njerëzit ishin të fiksuar pas dashurisë. Por Epikuri vërejti se lumturia dhe dashuria (e jo më martesa) pothuajse asnjëherë nuk shkonin bashkë. Ka shumë xhelozi, keqkuptime dhe...
Lajme

Veseli: Kurti dhe LVV-ja synojnë të djegin çdo gjë, LDK vagon i tyre

Për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli Lidhja Demokratike është shndërruar në “vagon” të Lëvizjes Vetëvendosje me bashkëpunimin e fundit opozitar që po e bëjnë këto dy parti. Ai tha se ky opozitarizëm nuk tregon asgjë më shumë se etjen për pushtet dhe vota. Madje Veseli shkoi tutje duke thënë se...
Lajme

Gjerman publikon online 13 milionë dokumente të Holokaustit

Shërbimi Ndërkombëtar i Gjurmimit (ITS), i krijuar nga aleatët në fund të Luftës së Dytë Botërore, ka hedhur në internet më shumë se 13 milionë dokumente nga kampet naziste të përqendrimit, përfshirë të dhënat e të burgosurve dhe certifikatat e vdekjes, për të ndihmuar kërkuesit e Holokaustit për të kërkuar...
Sporti

Chelsea prezanton sulmuesin që kushtoi 58 milionë funte

Chelsea prezantoi këtë të martë blerjen e parë të madhe të merkatos së verës, sulmuesin amerikan Christian Pulishiq, i cili mbërriti nga Borussia e Dortmundit, ku shkëlqeu gjatë këtij sezoni me 4 gola në 20 ndeshje të Bundesligës gjatë kërij sezoni. Ai pozoi në “Stamford Bridge” me fanellën e re,...
1 2 3
Page 1 of 3