archive20 Maj, 2019 - 23:09

Lajme

Deklarata e fortë e Thaçit: Sali Berisha, argat i Millosheviçit. E ka furnizuar me armë që të vazhdonte gjenocidin në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u tregua shumë i ashpër në Open me akuza ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. “Berisha është argat i Sllobodan Millosheviçit prej 3 dekadash, bën përçarësin e politikës shqiptare, përqafon idetë antikombëtare dhe pengon të ardhmen zhvillimore të Shqipërisë”, theksoi Thaçi. “Saliu ka qenë gjithmonë...
Lajme

Hijeshia e Ramazanit: Në Mitrovicë shtrohet iftar për 1000 persona

Për nder të Muajit të Shenjtë të Ramazanit nëpër qytete të ndryshme po organizohen iftare në ambiente të ndryshme ku po ftohen qindra agjërues. Sonte një iftar i tillë është shtruar në Mitrovicë në palestrën “Minatori”, ku pjesëmarrës ishin 1000 perona, shkruan Reporteri.net. Të pranishëm ishin zyrtarë komunal e qeveritar,...
ShowBiz

Këto vallëtare të Prishtinës po e ‘çmendin’ rrjetin

Këtë sezon, ata që kanë shikuar ndeshjet e Z Mobile Prishtinës, kanë pasur rast të shohin edhe grupin e vallëtareve. Ato me paraqitjet e tyre në palestër e argëtojnë publikun e pranishëm në sallë, derisa marrin vëmendjen si për lëvizjet ashtu edhe për dukjen, shkruan Insporti Insporti përcolli një stërvitje...
Lajme

Enver Hoxhaj: Po finalizohet një tjetër projekt vizionar i PDK’së

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, zyrtarë i lartë i PDK-së, ka theksuar se këtë vit po finalizohet një tjetër projekt vizionar i PDK-së i ideuar në vitin 2007. “Këto ura gjigante që përshkruajnë autostradën “Arbën Xhaferi” flasin për largpamësinë politike të para një dekade të qeverisjes së PDK-së për të lidhur fshatrat...
1 2
Page 1 of 2