archive19 Maj, 2019 - 22:29

Sporti

Messi e fiton “Këpucën e Artë” për vitin 2019

Zyrtarisht, është mbyllur sezoni 2018/19 në La Liga. Por ende jo në përgjithësi për Barcelonës, sepse do të luftojë javën tjetër për trofeun e Copa del Rey me Valencian. Ndeshja e fundit për sezonin 2018/19 në La Liga u zhvillua në mes të Eibarit dhe Barcelonës, në “Ipurua Municipal Stadium”...
Interesante

Prej këtyre tri mollave, cilën do ta zgjidhnit?

Molla e kuqe Jo vetëm që keni patur një fëmijëri të mirë, por keni marrë mbështetje të madhe nga familja, keni patur një jetë të qetë dhe nuk jeni shqetësuar për paratë. Edhe në të ardhmen, nuk do mendoni për paratë. Familja dhe disa faktorë të tjerë do të jenë...
Lajme

Ushtrisë së Kosovës po i shtohet një mekanizëm i ri

Forca e Sigurisë së Kosovës, tashmë ka mandat ushtarak. Por, pjesëtarët e Ushtrisë së Kosovës, ende nuk e kanë një organ që do t’i mbrojë të drejtat e tyre. E për të bërë këtë gjë, Ligji për shërbim në Forcën e Sigurisë, ka paraparë themelimin e një mekanizmi të veçantë,...
ShowBiz

Shefqet Krasniqi rikthehet sërish në emisionin n’Kosovë Show

Ish-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Dr. Shefqet Krasniqi, është rikthyer sërish në emisionin n'Kosovë Show te Shpetim Desku, raporton Korrespodenti. Kjo erdhi pas kërkesës së madhe të publikut që imami i njohur të jetë sërish pjesë mysafir në këtë emision. Imami Krasniqi në këtë emision ka folur me...
Lajme

Një familje skamnore bëhet me banesë të re në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ia ka dhuruar çelësat e banesës së re familjes Bajrami, e cila deri më tani ka jetuar në kushte shumë të vështira. Kryefamiljari Behar Bajrami është shprehur shumë i lumtur për banesën e re, për të cilën ka kontribuar Blerim Fazliu dhe shoqata...
Lajme

Çfarë mendojnë iranianët për një luftë të mundshme me SHBA?

Për shkak të sanksioneve të SHBA-së të imponuara ndaj Iranit, rreth 80 milionë njerëz në atë vend po ballafaqohen me mungesa të ushqimit, ilaçeve dhe produkteve të tjera dhe tani me rrezikun e sulmeve të mundshme për shkak se aeroplan-bartësja amerikane ka arritur në rajon, shkruan AP. Shumica e qytetarëve...
Lajme

PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi për Mitrovicë të Veriut, Shaqir Hetemi për Leposaviq, Hysen Mehmeti për Zubin Potok dhe Ilir Peci për Zveçan, nga informatat e deritashme kanë shënuar fitore kundrejt kandidatëve tjerë shqiptarë. Sipas informatave...
1 2 3
Page 1 of 3