archive18 Maj, 2019 - 23:07

ShowBiz

Ja si të votoni në finale të Eurovizionit

Më poshtë mund të shihni mënyrën sesi të votoni në finale të Eurovizionit për Shqipërinë. Kujtojmë së Shqipëria është në mesin e vendeve finaliste. Jonida Maliqi posa perfomoi këngën “Ktheju Tokës”./KultPlus.com LEXO EDHE: https://korrespodenti.com/2019/05/18/ketu-mund-ta-shihni-live-finalen-e-eurovizionit-ku-do-te-performoje-jonida-maliqi/...
Lajme

Biden kryeson sondazhet për presidencialet 2020

Ditën e fillimit të fushatës së tij elektorale në Filadelfia, Joe Biden vazhdon të jetë në krye të sondazheve. Sipas përllogaritjeve të bëra nga faqja në internet e specializuar për sondazhet “RealClearPolitics”, ish-zëvendëspresidenti amerikan dominon mbi kundërshtarët e tij në primaret demokratike me një avantazh prej 22,7 pikë përqindjeje në...
Lajme

Kryeshefi i Postës bëhet Kryetar i PDK’së në Drenas

Sejdi Hoxha është ngjitur në krye të PDK’së në bastionin e partisë. Ai ka marrë 130 vota, ndërsa Naim Bazaj 76. Ndërsa Kushtrim Prenku ka marrë vetëm 40 vota. Udhëheqësi i Postës, Sejdi Hoxha, pritet të japë dorëheqje nga udhëheqja e kompanisë publike pasi sot është votuar për Kryetar të...
Fun

Kush e ka trupin më të mirë, Haradinaj apo Putini?!

Ramush Haradinaj hap sezonin veror! Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka disa ditë që po qëndron në Shqipëri bashkë me familjen e tij. Duke qenë se temperaturat janë zbutur, Haradinaj nuk ka hezituar t’ia bëjë sefte dhe detit, teksa ka treguar edhe muskujt. Haradinaj njihet për ecjet e tij nëpër...
Shëndeti

Çaji i zi lufton diabetin

Rritja e nivelit të sheqerit në gjak mund të rrit rrezikun e ndërlikimeve të shëndetit siç është diabeti i tipit 2, sëmundjet kardiovaskulare, sëmundjet e veshkave dhe depresioni. Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, sidomos nga pijet e ëmbla, tregon se janë rritur vlerat e sheqerit në gjak dhe...
ShowBiz

Arnold Schwarzenegger shkelmohet nga prapa nga një person në Afrikë

Aktori i mirënjohur, Arnold Schwarzenegger ishte sulmuar gjatë një udhëtimi të tij në Afrikën e Jugut. Ish-guvernatori i Kalifornisë po merrte pjesë në ngjarjen “Arnold Classic Africa”, kur një person e goditi me të dy këmbët në shpinë, transmeton Koha.net shkrimin e Independent. Ky incident raportohet të ketë ndodhur në...
Lajme

Fisnik Ismaili: S’po di a me i thanë vetes veteran lufte ma

Ish ushtari i Koshares, Fisnik Ismaili përmes një postimi në Facebook ka kritikuar ata që kanë kërkuar që 1700 veteranë të shkojnë në pushime në Shqipëri prej buxhetit të shtetit prej 300.000 eurosh. Ismaili thotë se është në dilemë që a t’i thotë vetes më veteranë lufte, apo jo. Sipas...
1 2 3
Page 1 of 3