archive14 Maj, 2019 - 23:34

Shëndeti

Si t’i zbardhni dhëmbët për 2 minuta

Nëse jeni duke kërkuar të zbardhoni dhëmbët tuaj, mos shpenzoni para në produkte të shtrenjta. Mjafton të shkoni në kuzhinën tuaj. Gjithçka që iu duhet janë soda e bukës dhe limoni, transmeton lajmi.net. Por, limoni mund të dëmtojë dhëmbët tuaj nëse abuzohet me të, prandaj mos abuzoni me këtë teknikë....
Lajme

Gjysma e Prishtinës në terr, kjo është arsyeja

Disa lagje të Prishtinës kanë mbetur në terr. Disa lagje të Prishtinës, Dardania, Ulpiana, Kalabria, një pjesë e Qendrës dhe një pjesë e Bregut të Diellit, kanë mbetur pa energji elektrike pak para orës 19:00. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala ka thënë që defekti është te KOSTT-i, e zyrtarë të...
Lajme

Fillon të bie edhe bora në Kosovë

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit. Edhe në Bosnjë sot kishte të reshura të borës....
Sporti

Cristiano Ronaldo dhuron 1.5 milion euro për Iftar në Palestinë

Super ylli portugez Cristiano Ronaldo njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shumë para për të ndihmuar nevojtarët, Ronaldo vendin të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina, shkruan AlbanienShow Disa media te huaja kryesisht të lindjes kanë shkruar që Cristiano Ronaldo ka vendosur...
Lajme

“A pe sheh po harron edhe çka po fol”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka pas një përplase verbale me Kryetarin e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të fjalimit të deputetit Konjufca, Veseli është shprehur i gatshëm që të replikojë ndaj Konjufces pasi që gjatë fjalimit të...
Sporti

Ky do të jetë gjyqtari i finales Tottenham – Liverpool

Është vendosur se kush do të jetë gjyqtari që do të gjykojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Tottenhamit dhe Liverpoolit. Në derbin anglez ai që do të vendosë drejtësi do të jetë 42-vjeçari slloven Damir Skomina. Finalja do të zhvillohet në datën 1 qershor në Madrid, “Wanda Metropolitano” do...
Lajme

Shikojeni se si dukej Ramush Haradinaj kur ishte 14 vjeç

Kjo foto është ndër të rrallat që është publikuar nga koha kur kryeministri Ramush Haradinaj ishte nxënës. Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e Izniqit. Fotoja është publikuar në faqen ‘Deçani Sot’ në Facebook “Në këtë foto, Kryeministri Ramush Haradinaj (nga e majta) Afrim Hamzaj (arsimtarë –...
1 2 3
Page 1 of 3