archive13 Maj, 2019 - 23:49

Lajme

Të enjten në Prizren në ora 11:45 mbahet akademi politiko-shkencore për veprimtarin e shquar Ukshin Hotin

Të enjten të gjitha rrugët çojnë në Prizren. Duke filluar nga ora 11:45 do të mbahet një akademi politike-shkencore kushtuar veprimtarit të madh të çështjes kombëtare, Ukshin Hotit, shkruan Gazeta NewBorn. Kjo akademi politiko-shkencore mbahet nën patronatin e Qeverisë së Kosovës, konkretisht kryeministrit Haradinaj. Njoftimin e ka bërë të ditur...
Lajme

Ballkani nën alarm për përmbytje

Një valë intensive me reshje të dendura dhe erëra të forta, po godet që nga mbrëmja e djeshme rajone të gjera të Ballkanit Perëndimor, ku është lëshuar alarmi për përmbytje. Situata është veçanërisht kritike në veriperëndim të Bosnje Hercegovinës, ku disa lumenj janë duke dalë nga shtrati duke krijuar situata...
Lajme

Mundësi punësimi dhe trajnimi për më shumë se 240 punëkërkues

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në bashkëpunim UNDP-në fton të gjithë punëkërkuesit e papunë të regjistruar në Zyrat e Punësimit në të gjitha komunat e Kosovës, që të aplikojnë në kuadër të Programit të Subvencionimit në Pagë dhe Trajnim në Punë. “Nëpërmjet Programit do të mbështeten mbi 250 punëkërkues...
Lajme

Ambasadori gjerman refuzon të japë data për heqjen e vizave

Ambasadori gjerman, Christian Heldt, më datë 8 maj ka deklaruar në Drenas se nuk dihet se kur do të ndodhë liberalizimi i vizave, por që liberalizimi duhet të ndodhë. Pra ai nuk ka dhënë asnjë datë se kur kosovarët mund të udhëtojnë lirshëm drejt perëndimit. Por hezitimi i ambasadorit gjerman...
ShowBiz

Ju kujtohet Fjolla, vjaza e Naim Krasniqit ? Ja si duket ajo sot

Ajo ka kohë që i mungon skenës muzikore. Sipas burimeve të afërta me të, këngëtarja atraktive Fjolla Krasniqi, së shpejti po rikthehet në muzikë me një projekt të ri, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja kaçurelse, që është tërhequr nga muzika prej shumë vitesh, shpreson që kënga e saj të godasë shijen e...
Lajme

Tahir Ahmeti: Vërshimet mund të shkaktojnë dëme të paparashikueshme

IHMK ka paralajmëruar vërshime për ditën e martë. Njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherit bashkëthemelues i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC), Tahir Ahmeti thotë se vërshimet e mundshme që janë parashikuar nga IHMK mund të shkaktojnë dëme të mëdha. “Vërshimet e mundshme që janë parashikuar nga Instituti...
Lajme

Mësuesja 24 vjeçare nga Mitrovica ishte e fejuar

Për 20 nxënësit e një klase në shkollën fillore “Fazli Grajqevci” nuk do të ketë mësim sot për shkak të vdekjes së mësueses së tyre Lindita Preteni. Vdekja e papritur e mësueses 24-vjeçare ka tronditur kolektivin e shkollës. Në njoftimin e mortit, kolegët e të ndjerës kanë shprehur dhimbjen e...
ShowBiz

Edhe nëna e Loredanës mori mijëra franga nga çifti zviceran?

Nëna e Loredanës akuzohet se kishte përfituar nga mashtrimi, shantazhi dhe zhvatja e së bijës ndaj çiftit zviceran. Petra jo vetëm që ka transferuar para në konton e Loredanës. Siç raporton “20 minuten”, paratë e saj rrjedhin edhe tek anëtarët e shumtë të familjes së saj, shkruan “20 minuten” Përveç...
1 2
Page 1 of 2