E hënë, 25 Maj, 2020

archive12 Maj, 2019 - 23:03

ShowBiz

Vajza nga Ferizaj tregon pse u konvertua në fenë Islame

Vajza nga Ferizaj që u konvertua në myslimane vjen n’Kosovë Show. Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë e ftuar vajza nga Ferizaj, e cila ditë më parë u konvertua në myslimane. Elena Berisha, 22 vjeçare, tregoi arsyet e konvertimit në fenë islame. Se si u bind të kalojë nga feja...
Tech

Si është të punosh në ambientet e zyrave të Facebook? – rrëfimi i Florentina Feratit, shqiptares që punon për këtë kompani

Shqiptarja Florentina Ferati tash e sa vite është njëra ndër punonjëset e kompanisë gjigante, atë të rrjetit social Facebook. Ajo është pjesë e dikasterit për siguri kibernetike, teksa së fundmi në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, ka folur rreth detajeve të punësimit dhe avancimit në këtë kompani. “Me mbi dy...
Lajme

44-vjeçari humb kontrollin, bie me veturë në kanal

Shtetasi nga Kosova, Dashamir Xh. humbi kontrollin e automjetit Audi CR8 me targa angleze, e pas disa rrotullimeve në rrugë ka përfunduar në kanalin në anë të rrugës. Drejtues të mjeteve të tjera që kalonin në atë çast në të njëjtin aks i kanë ardhur në ndihmë shtetasit nga Kosova,...
1 2 3
Page 1 of 3