archive10 Maj, 2019 - 23:49

Lajme

Nga dita e sotme s’ka më lojëra të fatit në Kosovë

Nga sot, edhe zyrtarisht hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit. Ky ligj ishte propozuar nga Qeveria e Kosovës pas dy vrasjeve të ndodhura në vend, e ku viktimë ishin punëtorët e kazinove. I njëjti ishte votuar edhe në Kuvendin e Kosovës, teksa për të kishin votuar...
Sporti

Aktori i njohur me deklaratë interesante për Shaqirin

Aktori dhe shkrimtari i njohur gjerman, Harald Schmidt ka folur për mrekullitë që kanë bërë Liverpooli dhe Tottenhami në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ai gjithashtu ka thënë se është shumë i lumtur me paraqitjen e Xherdan Shaqirit. “Të dyja ndeshjet ishin thjesht fantastike. Nuk ka ndonjë nivel tjetër...
Sporti

Rashica flet për dy ndeshjet vendimtare, ja çfarë thotë

Milot Rashica së bashku me trajnerin Florian Kohfeldt janë paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes të fundjavës kundër Hoffenheimit. Skuadra e yllit të Kosovës është në pozitën e nëntë dhe pesë pikë larg vendit të shtatë që dërgon në Europa League. Rashica ka folur për formën e tij me...
Lajme

“Jetimat e Ballkanit” investojnë 2.3 milionë euro në Suharekë për ndërtimin e Shtëpisë së moshuarve

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” investon 2.3 milionë euro në Suharekë. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj pas takimit me humanistin Halil Kastrati, udhëheqës i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”. “Ëndrra po bëhet realitet! Me humanistin Halil Kastrati sot nënshkruam kontratën për dhënie në shfrytëzim të hapësirës...
1 2 3
Page 1 of 3