archive9 Maj, 2019 - 23:51

Lajme

Si e kujtojnë Evropën mërgimtarët e moçëm?

Para shumë dekadave, kosovarëve nuk u duheshin vizat për të shkuar në Evropë. Shumë prej tyre edhe kishin punuar e mbajtur familjet në Kosovë dhe në kronikën e mëposhtme të gazetarit Enis Reçica ata tregojnë se si ishte Evropa në atë kohë. https://youtu.be/BNGocIyooXE...
Op/Ed

Kosova, e izoluar, shënon Ditën e Evropës

Shkruan: Mërgim Lushtaku, Deputet i Kuvendit në Republikën e Kosovës Pas përfundimit të luftës së dytë botërore, vendet e Evropës ende ishin të përqara mes tyre. Në këtë situatë duhej të levizej përpara, të bashkëpunohej ekonomikisht, që e kaluara mos ta mbante peng të ardhmen. Në këtë kuadër, Gjermania, Franca,...
Sporti

U turpëruan nga Liverpool, Barcelona i ‘përzë’ 9 lojtarë

Revolucioni Barcelona”. Shtypi spanjoll, vetëm dy ditë pas eliminimit të turpshëm nga Liverpooli në Champions, ngre shumë pikëpyetje për të ardhmen e Barcelonës. Pët atë që do të ndodhë e trajnerin Valverde (do të qëndrojë ose jo në krye të katalanëve) dhe për merkaton që duhet bërë. Mosha mestare e...
Sporti

Zbulohet çmimi i biletave për finalen Tottenham – Liverpool

Dy klubet angleze, Liverpooli dhe Tottenham Hotspur tashmë kanë ndarë nga 16,613 bileta për tifozët e tyre për finalen e Ligës së Kampionëve në Madrid. Liverpooli ka njoftuar detajet e çmimeve të biletave të kategorisë së katërt që kushtojnë nga 70 euro, por kjo shumë përfshinë vetëm 20 për qind...
1 2 3
Page 1 of 3