archive8 Maj, 2019 - 23:10

Sporti

Tottenhami kalon në finale të Ligës së Kampionëve

Para pak çastesh ka përfunduar takimi ndërmjet Ajaxit dhe Tottenhamit. Skuadra e Ajaxit nuk arriti që ti bëjë ballë presionit të vazhdueshëm të skuadrës së Pochettinos dhe kështu ‘gjelat’ kualifikohen në finalen e madhe të Madridit, shkruan GazetaBlic. Pra takimi u mbyll me rezultat përfundimtar në 2:3 për skuadrën e...
Sporti

Van Dijk: Xherdan Shaqiri ishte në nivel tjetër

Virgil van Dijk ka lavdëruar mesfushorin kosovar Xherdan Shaqiri dhe bashkëlojtarët e tjerë për fitoren dramatike të Liverpoolit kundër Barcelonës në kuadër të gjysmëfinaleve në Ligë të Kampionëve. Në mungesë të Mohamed Salahs dhe Roberto Firminos në Anfield për shkak të lëndimeve, Xherdan Shaqiri dhe Divock Origi kanë qenë startues...
ShowBiz

Edhe shoqja e Loredanës në Gjermani e akuzon atë për vjedhje

Me mëngjes, portali zviceran ’20minutes’ shpalosi historinë për të cilën dyshohet reperja Loredana Zefi. Ajo dyshohet për zhvatjen e rreth 700.000 frangave ndaj një çifti zviceran nën lajthitje, kërcënim e presion. Mirëpo, duket se çifti zviceran nuk janë viktimat e vetme të parave të marra nga kredit kartela e tjetër...
1 2 3 4
Page 1 of 4