archive7 Maj, 2019 - 23:58

Sporti

Trajneri i Barcelonës: Ja kush është fajtori për humbjen e sotme!

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde beson se ai është fajtori kryesor për debaklin e pësuar sot në ‘Anfield’ nga Barcelona. Skuadra e Liverpoolit ka bërë çmendurinë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, pasi ka përmbysur Barçën në ‘Anfield’. Liverpool ka mposhtur Barcelonën me rezultatin e thellë...
Sporti

Liverpooli ‘çmonton’ Barcelonën në Anfield – përmbys rezultatin dhe kalon në finalen e Ligës së Kampionëve

Skuadra e Liverpoolit ka bërë çmendurinë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, pasi ka përmbysur Barçën në ‘Anfield’. Liverpool ka mposhtur Barcelonën me rezultatin e thellë 4-0, për të përmbysur fitoren e Barcelonës 3-0 në ‘Camp Nou’, përcjellGazetaBlic. Pjesa e parë e takimit u mbyll me...
Lajme

Gjenerali amerikan: Kosova është shtëpia ime e dytë

Gjenerali i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, ka thënë se Kosova është shtëpia e tij e dytë dhe ka pranuar që pas 40 vjetësh shërbim ushtarak ai po nis një kapitull të ri të jetës së tij. Në intervistën e tij për “Klan Kosova”, gjenerali amerikan Timothy Orr, ka...
ShowBiz

Mbretëresha e këngës shqiptare Nexhmije Pagarusha dekorohet nga presidenti Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka dekoruar me medaljen e “Mirënjohjes”, mbretëreshën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Çmimi i mirënjohjes iu akordua këngëtares Pagarusha përmes propozimit të një Akademie në Florida, i cili është çmim periodik vjetor që firmoset nga Presidenti amerikan për Personalitete që kanë...
Sporti

Liverpooli – Barcelona, shikone ndeshjen Drejtpërdrejt

Liverpooli është nikoqir i Barcelonës në Anfield për ta zhvilluar ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët fituan me rezultat 3-0 në Camp Nou, ashtu që Redsat ndodhen para një misioni shumë të vështirë për t’i ndryshuar gjërat. Skuadra angleze duhet të fitojë me katër gola epërsi për t’u...
Lajme

Ischinger: Hiqeni taksën fitoni liberalizimin e vizave

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka thënë se pas Samitit të Berlinit tashmë është bërë e qartë se s’duhet të ketë diskutime për ndarje territoresh në vija etnike. Ai shtoi se Kosova duhet të heqë taksën ndaj mallrave serbe dhe të fitojë menjëherë liberalizimin e vizave. “Tani të gjithë e dinë...
Sporti

Liverpool me Shaqirin mund ta dërgojë lojën në vazhdime

Shkruar nga gazetari i sportit Albert Canolli për AlbanienShow. Të shumta janë mendimet sa i përket ndeshjes se sotme që zhvillohet në mes të Liverpoolit dhe Barcelonës, se cila skuadër do të vazhdoj me tutje, edhe pse Barcelona ka krijuar një avantazh të madh nga ndeshja e parë, me një...
Lajme

Homazhe në nderim të nëntetares Zarife Hasanaj

Në Camp Adazi të Letonisë janë zhvilluar homazhet në nderim të nëntetares Zarife Hasanaj të rënë një ditë më parë në krye të detyrës. Në ceremoni mori pjesë gjithë kontingjenti shqiptar në grup-batalionin e NATO’s në Letoni dhe përfaqësuesi ushtarak shqiptar në NATO. Forcat e Armatosura të Shqipërisë përfaqësohen me...
1 2
Page 1 of 2