archive5 Maj, 2019 - 23:53

Shëndeti

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë më të mirë sesa të fillohet agjërimi apo të mbarohet me ushqim të jashtëzakonshëm. “Kur të vendosni se çfarë të hani për Ramazan, mbani mend...
Lajme

Zv/kancelari austriak thotë se do ta luftojë ‘islamizimit në rritje’

Kreu i Partisë Austriake për Liri (FPO), Heinz-Christian Strache, tha sot se do të luftojë “islamizimin në rritje”. Strache, në prag të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, të planifikuar për në 23 maj, tha se ai do të vazhdojë të përcaktojë emigracionin si “zhvendosje të popullsisë”. “Qëllimi ynë është të korrigjojmë...
Sporti

E bujshme: Kapiteni i Serbisë i thotë ‘PO’ Kosovës

Mesfushori defanziv, Arton Zekaj është emri më i ri që pritet ta përfaqësoj Kosovën. Ndryshe nga futbollistët tjerë që vijnë kryesisht nga shtetet e Evropës perëndimore, rasti i Zekajt është i veçantë. 19 vjeçari ka luajtur për grupmoshat U15, U16 dhe U17 të Serbisë, madje për këtë të fundit ka...
Sporti

“Ku i kishte mendtë?” – Arsenali ia sheh sherrin Granit Xhakës

Brightoni ka barazuar rezultatin si mysafir i Arsenalit, të dielën pasdite. Fillimisht Pierre-Emerick Aubameyang kaloi londinezët në epërsi në minutën e nëntë, me anë të një goli nga penalltia. Nga 11-metërshi ka shënuar edhe Brightoni, përmes Glenn Murray, duke barazuar rezultatin në 1-1. Granit Xhaka është ai që e ka...
ShowBiz

Edhe Gold AG mbjellë flokët: Ja si po duket

Një prej problemeve më të mëdha për meshkujt dikur ishte rënia e flokëve. Por, me teknologjinë e zhvilluar dhe intervenimet me cmime të cilat mund të përballohen pothuajse nga secili, një gjë e tillë më nuk mund as që të konsiderohet ‘problem’. Me fare pak orë, doktorët rikthejnë pamjen e...
1 2 3
Page 1 of 3