archive4 Maj, 2019 - 23:04

Lajme

Rrëzohet aeroplani me 136 pasagjerë në SHBA

Aeroplani i tipit Boeing 737, ka pësuar një aksident gjatë kohës sa po tentonte të ateronte në bazën ushtarake Jacksonville, të Floridas. Të gjithë 136 pasagjerët, fatmirësisht kanë arritur që të shpëtojnë, për shkak se rënia ka qenë e lehtë dhe mbi të gjitha në lum, raporton Euro News, transmeton...
Lajme

Haradinaj: Taksa hiqet vetëm pas njohjes

Në një ceremoni të mbajtur në Prishtinë, Kryeministri i Kosovës i cili drejton AAK-në, ka mbledhur strukturat e partisë, anëtarët e bashkëpunëtorët për të shënuar këtë përvjetor. Kryeministri Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë që ta njoh shtetësinë e Kosovës, sepse siç tha ai, vetëm në këtë formë ata do...
Sporti

‘Shijoni’ 600 golat e Lionel Messit në fanellën e Barcelonës

Lionel Messi shënoi golin e 600-të për Barcelonën, në fitoren 3:0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, dhuroi një tjetër shfaqja mbresëlënëse në një ndeshje të nivelit të lartë, siç dinë të jenë ato të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Nga...
Lajme

19 vjet nga themelimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë

ot janë bërë 19 vjet nga themelimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, ka falënderuar të gjithë ata që kanë besuar në këtë parti për gjithë këto vite. Më poshtë statusi i tij i plotë: Një rrugëtim jo të lehtë e filluam 19 vjet më...
Interesante

Muhamed, emri më popullor për djem në Berlin

Sipas të dhënave të lëshuar nga “Gesellschaft für Deutsche Sprache – GfDS” (Shoqata për Gjuhën Gjermane), emri më popullor i foshnjave djem në Berlin është Mohammed. Emri Mohammed renditet si emri më popullor për djemtë e porsalindur në kryeqytetin gjerman kur të mblidhen të gjitha variacionet e emrit, siç janë...
Lajme

Mustafa: Kryeministri i takon LDK’së pa marrë parasysh koalicionet

Isa Mustafa në një konferencë për media ka folur rreth zgjedhjeve të brendshme në LDK, koalicionin e mundshëm me LVV, taksën dhe dialogun Kosovë-Serbi. “Sot kishim takim të përbashkët të kryetarëve të degëve të LDK-së dhe degëve të forumit të gruas së LDK-së dhe tëmë qëndrore kishim procesin e zgjedhjeve...
1 2 3
Page 1 of 3