archive3 Maj, 2019 - 23:41

Sporti

Ronaldo befason me këto fjalë për Real Madrid’in

Cristiano Ronaldo ka kaluar nëntë vite të bujshme me Real Madridin, ku shënoi shumë gola, fitoj shumë tituj ekipor dhe personal. Vitin e kaluar fituesi i pesëfisht i “Topit të artë”, u largua nga “mbretërit” për të iu bashkuar “Zonjës së vjetër”. Kur ka kaluar thuajse një vit nga koha...
Lajme

Kadri Veseli kthehet në Prishtinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, sonte pas mesnate pritet të kthehet në Kosovë nga Ljubjana e Sllovenisë, atje ku tha se ka shkuar për doktoraturë. Sipas burimeve të Agjencisë së Lajmeve FaktePlus, Veseli pritet të jetë në Aeroportin e Prishtinës diku në ora...
Lajme

Haradinaj: Do t’ua uroj çdo ditë vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se kur ka marrë postin e kryeministrit, Kosova nuk kishte sovranitet, pasi e kishte dorëzuar në tavolinën e bisedimeve pa asnjë kusht, duke mos përfituar asgjë nga BE-ja. Haradinaj këtë deklaratë e bëri në takimin e sotëm të organizuar nga dega e AAK-së në...
Lajme

AGK reagon për gjuhën e Kadri Veselit ndaj Leonard Kërqukit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në një bisedë telefonike me kryeredaktorin e Gazetës Express, Leonard Kërquki pas publikimit të shkrimit se Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë. AGK ka vlerësuar se një gjuhë e tillë ndaj gazetarëve është...
Lajme

Haradinaj: E ndala ndarjen e Kosovës, nuk e kisha lehtë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se dialogu në Bruksel e cenojë dukshëm sovranitetin e Kosovës, ndërsa tanimë ia kanë arritur që të ndalojnë ndarjen e vendit. Ai para qindra anëtarëve të rinj që aderuan në degën e kësaj partie në Prishtinë ka folur edhe për dialogun me Serbinë, taksën dhe...
Lajme

Publikohet lista e plotë e kandidatëve që janë pranuar në FSK

Ministria e mbrojtjes njofton së është bërë përzgjedhja e 687 rekturve të rinjë të cilët kanë kaluar fazat e deri tanishmë të testimeve, shkruan Reporteri.net Sipas këtij njoftimi bëhet e ditur se këta rekrut do ti nënshtrohen kontrolleve mjekësore dhe se të gjithë kandidatët e pranuar do të njoftohen për...
Lajme

Memli Krasniqi: Shpifja e sotit ishte turp e përtej turpit

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar ashpër ndaj shpifjeve të ulëta që sot u bënë për Kryeparlamentarin Kadri Veseli, njëherësh lider i PDK-së. Ai ka porositur tekstshkruesit e lajmit shpifës se dëshira e flaktë e tyre për t’i parë udhëheqësit e luftës çlirimtare në bankën e...
1 2 3 4
Page 1 of 4