archive2 Maj, 2019 - 23:27

Lajme

Bytyqi: Rinia të mos e synojë punësimin në sektorin publik

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka inkurajuar të rinjtë për zgjedhje të kujdeshshme të profesionit. Sipas tij, synimi i rinisë nuk do duhet të ishte punësimi në sektorin publik por në zanate për të cilat ka nevojë tregu i punës. “Orientimi i gabuar është të zgjedhin profesionin pa e...
ShowBiz

Ndërron jetë “James Bond”

Ka ndërruar jetë aktori Sir Roger Moore, i njohur për rolin e tij James Bond. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët të cilët kanë treguar se ai ka ndërruar jetë pas një luftë të shkurtë por të fuqishme me kancerin. Sir Roger Moore (80 vjeçar), është i njohur për...
Sporti

Liverpool, 5 arsye për të besuar te përmbysja e rezultatit

Nëse një skuadër mundet të përmbysë rezultatin është pikërisht skuadra e trajnerit Jurgen Klopp. “The Reds” kanë shumë arsye për të besuar se mund t’ia dalin, edhe pse përballë kanë një skuadër ku në sulm luan ai i cili llogaritet më i miri i të gjitha kohërave. VALVERDE PËRMBYSET Trajneri...
ShowBiz

Atifete Jahjaga shkëlqen në foton e fundit

Ishte Vlora Çitaku e cila ka publikuar një imazh nga Kongresi Amerikan, shkruan GazetaBlic. Në rrjetin social ‘Instagram‘, ajo ka ndarë me ndjekësit e saj një foto nga atje. Vlora, shihet bashkë edhe me Atifete Jahjagën, Vasfije Krasniqin dhe Ilir Bytyqin. Ish presidentja Jahjaga, atje mori pjesë për të folur...
Lajme

Lajm i madh! Dy shtete të reja njohin Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është përgjigjur para Komisionit për Punë të Jashtme lidhur me Samitin e Berlinit dhe procesin e njohjeve, të adresuara nga deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani. “Atje nuk ka pasur një qëndrim të koordinuar dhe unik të dy institucioneve. A mendoni që ky mosunitet...
Lajme

“Mos u zgërdhini me mu”, Pacolli përplaset me deputetët

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka raportuar sot para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike. E në këtë raportim nuk kanë munguar as përplasjet, shkruan lajmi.net. Deputeti nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, ka ngritur çështjen e Enrike Rajs, i cili sipas drejtësisë amerikane është...
Op/Ed

Festa e 1 Majit, Kosova Sui Generis

Shkruan: Rexhë Gegaj Sikur në shumë sfera të tjera edhe për 1 Maj, ditë ndërkombëtare të punës, Kosova është e veçantë. 1 Maji në gjithë botën njihet si dita ndërkombëtare e punëtorëve. E gjitha filloi në pjesën e dytë të shekullit XIX, në Amerikë. Protesta masive të punëtorëve për kushte...
Sporti

Ja pse gjuajtja e lirë e Messit ishte e përsosur

Goli i dytë i Leo Messit në gjysmëfinalen kundër Liverpoolit, ishte thjesht i jashtëzakonshëm, analizuar nga cilido këndvështrim. Argjentinasi shënoi golin e dytë personal dhe të tretin të Barcelonës, për ta gjunjëzuar ekipin anglez, shkruan InsportiPesë herë fituesi i Topit të Artë, pas një pjese të parë të vështirë, ‘shpërtheu’...
1 2
Page 1 of 2