archive1 Maj, 2019 - 23:44

Sporti

Messi ‘jashtëtokësori’ e deklason Liverpoolin

Barcelona ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Liverpoolit me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Rastin e parë në ndeshje e kishte Lionel Messi në minutën e 14-të, por që nuk arriti të shënojë. Në rastin e dytë të mirë Barcelona arriti të...
Lajme

Thaçi për “Der Spiegel”: Shumë serbë në Kosovë votuan për mua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka prezantuar veten si një politikan shumë të moderuar, në një intervistë të gjatë për gazetën e njohur gjermane “Der Spiegel” të mërkurën, teksa ka folur për “lirinë e serbëve në Kosovë”, për UÇK-në dhe për mundësinë e arritjes së një marrëveshjeje finale mes...
Lajme

Aksident në Prishtimë

Një aksident sapo ka ndodhur në Prishtinë, afër Rilindjes, raporton Korrespodenti. Një veturë e tipit Golf është ndeshur me një veturë të tipit Mercedes. Dëshmitarët thonë se policia ende nuk ka arritur në vendin e ngjarjes edhe pas rreth 20 minutave sa ka ndodhur aksidenti. Pos dëmeve materiale, nuk raportohet...
Sporti

Barcelona – Liverpool, shikoje live këtu ndeshjen

Me fillim prej orës 21:00, zhvillohet ndeshje e parë gjysmëfinale ndërmjet Barcelonës dhe Liverpoolit. Kjo ndeshje llogaritet si finale para finales nga eskpertët e futbollit, shkruan AlbanienShow Më poshtë ne i sjellim disa linka ku ju lexues të dashur mund ta shikoni këtë klasike të futbollit botëror. Barcelona – Liverpool,...
Lajme

Facebook vjen ndryshimin më të madh që ka bërë ndonjëherë

Kreu i kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një seri ndryshimesh në Facebook dhe platformat tjera sociale, përfshirë Instagram dhe Whatsapp. Këto ndryshime janë përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj kritikave të shumta për mënyrën se si Facebook mbron të dhënat e përdoruesit. Dhe pikërisht, sipas Zuckerberg, çështja e privatësisë do të...
Lajme

Kim Mehmeti: Jetojmë në kohët kur edhe feja shihet si biznes

Kim Mehmeti, vetëm pak ditë më parë ka publikuar librin më të ri me tregime “Lutjet e Mesnatës”. Në këtë libër, por jo vetëm, ai ndërthur natyrshëm realitetin me fantazinë, duke i krijuar lexuesit variante dhe horizonte të reja mbi traditën, familjen, shoqërinë dhe shqetësimet e së tashmes dhe ato...
1 2 3 5
Page 1 of 5