archiveMaj 2019

ShowBiz

Kadri Veseli feston sot ditëlindjen – ja sa vite ka mbushur

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka ditëlindjen. Ai i ka mbushur 52 vjet. Veseli është i lindur më 31 maj 1967 në fshatin Broboniq të Komunës së Mitrovicës. Në të njëjtën ditë me Kryeparlamentarin, edhe vajza e tij Rrita e ka ditëlindjen....
Lajme

Vlora Çitaku për sulmin ndaj gruas rome: Turpi qoftë mbi ne

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas sulmit që iu bë gruas rome për të dytën herë, sot në qytetin e Ferizajt, raporton Express. Përmes Facebook’ut, Citaku ka shkruar për një histori gjatë kohës sa ishte në shkollë. Ajo thotë se edhe vetë kishte pasur dy fëmijë...
Lajme

I quajti shqiptarët “njerëz të malit”, zëvendësja e Bërnabiqit thotë se kjo deklaratë po keqpërdoret

Zëvendëskryeminstrja në Qeverinë e Serbisë, Zorana Mihajloviq, ka deklaruar sot se deklaratat e shefes së saj, Ana Bërnabiq se përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga Prishtina, janë si ish- pjesëtarët e UÇK-së, “njerëz të malit”, po përdoren për të justifikuar dhunën brutale dhe arrestimin e serbëve në Kosovë. “Unë mendoj se...
1 2 3 88
Page 1 of 88