archivePrill 2019

Shkencë

NASA vjen me një paralajmërim të frikshëm: Ky është asteroidi që mund të shkatërrojë Tokën

Administratori i NASA-s, Jim Bridenstine, beson se perspektiva e një asteroidi vrasës që mund të përplaset Tokën nuk është diçka e rezervuar vetëm filma të zhanrit sci-fi. Bridenstine tregoi përse ShBA-të duhet të fortifikojnë aftësinë mbrojtëse kundër ngjarjeve meteorale. Ai këto rekomandime i bëri të hënën në Konferencën e Mbrojtjes...
Lajme

Rrahje në stacionin e autobusëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy të rinj janë goditur sot me mjete të forta, nga disa persona të dyshuar, gjatë një përleshje që ka ndodhur në stacionin e autobusëve në Pejë. Policia njofton se patrullat policore menjëherë iu kanë përgjigjur rastit dhe në vendin e ngjarjes kanë takuar...
Op/Ed

“Taramelja” në kurthin e ekranit

Nga Jeta Dedja Një status Facebook-u i javës së kaluar u bë shkas të sinkronizoja orën sot me Shqipërinë për të ndjekur show-n “Në kurthin e Piter Panit” me një fije shprese se do të ishte përmirësuar. Doja të shihja djalin e vogël që është bërë personazh rrjetesh sociale. E...
Lajme

Haradinaj jep lajmin e madh nga Berlini, Gjermania i tha “PO” liberalizimit për kosovarët!

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka falënderuar Gjermaninë për përkrahjen e Kosovës rreth çështjes së vizave. Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Punëve të Brendshme, shefi i ekzekutivit kosovar konfirmoi se Berlini zyrtar do të përkrahë Kosovën për çështjen e liberalizmit. “Danke Deutschland! Pas takimit me Ministrin e Punëve...
1 2 3 60
Page 1 of 60